šport

Nick Pope dokončil prestup Newcastle United pred otvorením sezóny

V priebehu rokov bol Martin Dúbravka v Newcastle United nespornou jednotkou.

Hlavný tréner United však nechal pápeža a Dúbravku hádať pred sobotňajším otvorením sezóny proti novopostavenému Nottinghamu Forest v St James‘ Park.

V Tyneside je pocit, že 33-ročný Dúbravka, ktorý pôvodne prišiel na hosťovanie zo Sparty Praha v roku 2018, odohral za Newcastle 130 zápasov – nastúpi v bránke.

čítaj viac

čítaj viac

Eddie Howe vydal novú aktualizáciu prestupu Newcastlu United po ponuke Jamesa Maddisona

Dúbravka už vo svojej kariére čelila konkurencii — a dostala sa na vrchol.

A, samozrejme, Dúbravka počas svojho pôsobenia v klube nastavil brankársku latku vysoko – a za to si slovenský reprezentant zaslúži rešpekt.

Nick Pope z Newcastlu United hrá proti Atalante.

Po sobotňajšom víťazstve 2:1 nad Athleticom Bilbao Howe povedal: „Myslím si, že Martinovi sa dnes darilo. Predviedol dva skvelé zákroky a dobre si rozložil loptu. Nick hral dobre (proti Atlante večer predtým), takže to bol opäť ťažký zápas.“

Howe označil 30-ročného pápeža za „výnimočného“ brankára, pričom klub ho podpísal kvôli záujmu mnohých ďalších tímov.

„Nick je výnimočný brankár Premier League a medzinárodný brankár, takže som rád, že na veľmi dôležitú pozíciu môžem pridať silnú konkurenciu,“ povedal vtedy Howe.

Pope, ktorý bol predaný United po tom, čo mu povedali o záujme klubu, trval na tom, že nedostal žiadne „ubezpečenie“ o začatí zápasov, keď hovoril s Howeom o prestupe po zostupe Burnleyho do Championship. Posledný deň minulej sezóny nasledoval po prehre 2:1 na ihrisku Newcastlu.

Hlavný tréner Newcastlu United Eddie Howe.

„Nemyslím si, že by niekto dostal nejaké záruky,“ povedal Pope, ktorý v klube podpísal štvorročnú zmluvu.

„Prvý zápas sezóny je, samozrejme, to, čo chce hrať každý. Pre nás, ako tím, musíme na tom pracovať a každý toto tričko vyžaduje.“

„Myslím si, že na každej pozícii je to rovnaké. Myslím si, že konkurencia pre víťazný tím je obrovská.“

Newcastle United číslo 1 Martin Dúbravka hral v minulej sezóne.

Pod Howeom je jasné, že žiadny štartér nebude vo svojej pozícii „pohodlný“.

„Chcete byť konkurencieschopní na každej úrovni,“ povedal Pope, ktorý začal svoju profesionálnu kariéru v Charlton Athletic po pôsobení v neligovom klube Bury Town. „Nechcete, aby sa ľudia dostali do pohody. Myslím si, že je dobré byť v rastúcom tíme a tíme.

Howe si vyberie svoju základnú jedenástku na základe toho, čo videl na tréningovom ihrisku – a v prípravných zápasoch klubu.

„Minulá sezóna je preč a je na čom pokračovať, ale začíname budovať káder a to je predsezónna práca,“ povedal Pope, ktorý pracoval po boku trénera a bývalého brankára United Adama Bartletta. Odchod šéfa brankárov Simona Smitha toto leto.

„Chceš sa presadiť. Nemyslím si, že niekto je zaručený. Ide o (prípad) ‚zarob si miesto‘.“

„Myslím si, že je to niečo, čo podporuje víťazné myslenie a túžbu zlepšovať sa. Tu sa to prejavuje. Je to skvelé prostredie, ktorého súčasťou.“

Pope už poznal klubových kolegov Calluma Wilsona a Kierana Trippera z Anglicka a Chrisa Wooda z Burnley, keď prišiel do United.

A hráč narodený v Sohame – ktorý začínal v chlapčenskom klube Ipswich Town, ale bol prepustený vo veku 16 rokov – spoznal ostatných svojich spoluhráčov počas predsezónnych výletov klubu do Rakúska a Portugalska minulý mesiac.

Pope, ktorý vyhral osem zápasov v seniorskom Anglicku, sa teraz usadil v tíme a chce posunúť svoju kariéru na „ďalšiu úroveň“ v nadchádzajúcej sezóne.

„Vedel som, že je to možné už pred niekoľkými týždňami, a keď sa to podarilo, bolo to celkom rýchle,“ povedal. Bol som veľmi presvedčený, že sa to stane, a keď sa tak stalo, bol som nadšený.

„Som naozaj nadšený, že som tu. Cítim, že je to niečo, čo môže posunúť moju kariéru na ďalšiu úroveň. Iné kluby mali záujem, ale keď prišlo na Newcastle, nebol tu nikto iný (chcel som sa pridať).“

Pápež, ktorý bude hrať za Anglicko na majstrovstvách sveta v Katare koncom tohto roka, má zo svojho nového prostredia „dobrý pocit“.

„Mám z mesta dobrý pocit,“ povedal pápež. „Počas môjho lekárskeho dňa som mohol vidieť časť mesta – prejsť sa a cítiť sa dobre. Teším sa, že tu budem žiť svoj život.“

Pope, ktorý si užil St James‘ Park ako opozičný hráč, bude rád, že bude mať fanúšikov United za sebou, ak ho vyberú, aby sa postavil proti Forestovi.

Na otázku, či si udržať fanúšikov klubu na svojej strane, Pope povedal: „Čo? Nebite ma! Ale vážne, veľmi sa teším, keď ich budem mať za sebou.

„Hral som nočné hry, denné hry – a atmosféra v St James‘ Park je vždy neuveriteľná. Myslím si, že každý hráč chce byť súčasťou toho, hrať a hrať na najväčšom možnom pódiu. Smer je niečo, čo je v dnešnej dobe veľmi zriedkavé.

„Tak sa teším, keď ich budem mať po svojom boku.“

Kto otvorí skóre proti Forest, bude mať za sebou vypredané domáce publikum – a pred sebou dobre pripravený tím.

READ  Prezident predstavuje štátu hokejistov, vedcov a ďalšie osobnosti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close