Nicolas Ehlers a Dánsko sa kvalifikujú na olympijské hry 2022

Hoci do začiatku základnej časti Winnipegu Jets 2021-2022 máme ešte viac ako dva mesiace, Jets budú od stredy súťažiť v olympijskej kvalifikácii 2022, pretože Nicolas Ehlers sa snaží pomôcť svojej domovskej krajine. Demark sa kvalifikoval na prvé vystúpenie na olympiáde.

Demark a Ehlers začali zápas fantasticky. Najprv zdolali Slovinsko 4: 3, potom v druhom zápase zdolali Južnú Kóreu 11: 1, v ktorej Ehlers získali 6 bodov.

Každý s každým proti Nórsku priviedol Demarka do finále, kde bol neporazený a hostil zápas. Situácia pre olympijskú kvalifikáciu je u oboch tímov jednoduchá: víťazstvo na olympiáde, obsadenie miesta alebo prehra a prehra.

Nicolaj Ehlers z Winnipeg Jets pomohol Demarkovi kvalifikovať sa na prvú olympiádu.

V tomto tesnom zápase lepšie hral Demark a zabránil Nórsku v zápase o skóre 2: 0.

Hra bola nabitá, ale nakoniec dokázal Demark v posledných minútach druhej tretiny skórovať, aby prelomil bariéru.

V nádeji, že sa zápas vyrovná, sa Nórsko pokúsilo tretíkrát vyhodiť všetko zo siete Dánska, ale v záverečných piatich minútach si víťazstvo zaistil Ehlers.

Turnaj vedie Nicholas Ehlers

Na konci tohto minizápasu existuje silný prípad, že najcennejším hráčom tímu je Ehlers.

Ehlers viedol tím v góloch, bodoch a plus / mínus. Ehlers strelil päť gólov a pridal štyri asistencie, čo je spolu deväť bodov. Dvadsaťpäťroční skončili s plus-päť plus / mínus.

Ehlers nielenže vyzdvihol svoj tím v bodoch, ale Ehlers mal viac bodov ako ktorýkoľvek hráč, ktorý súťažil v záverečnom predkole, vrátane ostatných tímov, ktoré boli minulý týždeň aktívne.

Olympijský štadión je zriadený

Okrem Demarkovho kvalifikácie na hry Lotyšsko a Slovensko porazili aj svoje tímy a obsadili posledné dve miesta. Teraz je teda na štadióne Dvanástich národov zriadené tri tímy pre mužský hokej a šport na olympijských hrách: