Zábava

Nie je čas zomrieť: Zo zákulisia Land Rover Defender

Po odložení najnovšieho filmu o Jamesovi Bondovi „No Time to Die“ boli očakávania a očakávania na najnovší diel ikonickej série 007 vždy vysoké. No Time to Die nám dalo všetko, čo sme očakávali: akciu, drámu a hlavne epickú ukážku áut na Auto Express. Mali sme možnosť stretnúť sa zblízka a osobne s jednou z hviezd filmu: skákajúcim Land Roverom Defender.

K sekvencii kaskadérov, ktorú sme videli v traileri, je priradených 10 takýchto modelov, ktoré naplánoval Lee Morrison, ktorý má skúsenosti so všetkými Bondovými vystúpeniami a je celkovým koordinátorom kaskadérskych kúskov No Time to Die.

„Toto je 10 najlepších obrancov v slovenskej výrobnej linke,“ povedal nám Morrison. „Keďže sme boli na pláne pôvodného vydania filmu, pretiahli všetky zastávky, aby nám ich priniesli včas.“ Nezlyhal; Keď sa začalo natáčanie, bol Defender pred uvedením na autosalóne vo Frankfurte v roku 2019 pod celosvetovým zákazom. Ojazdené autá mali VIN čísla od 001 do 010, aby sa zabránilo špionáži. Môžete hádať, koľko príkladov sme vozili v osade.

Keď si pozriete krátky klip skákajúcich Defenders v upútavke (a neprehliadnete slávnu rozšírenú verziu reklamy na Land Rover), možno si pomyslíte, že Morrisonov tím použil trik CGI na zvýšenie výšky áut. Počiatočný skok je asi 30 metrov a na vrchole sú autá tri metre (asi 10 stôp) od zeme – tesne pred pristátím v horúcom škótskom Moorlande.

V skutočnosti to Defender P400 110s – rozobraté, s valčekmi a opotrebovanými terénnymi pneumatikami, no so štandardným nastavením podvozku – to všetko zvládol sám. „Mysleli sme si, že získame jeden alebo dva štítky, kým bude potrebná úplná reštrukturalizácia,“ pripomenul Morrison. „Nakoniec sme absolvovali sedem jázd, aby sme mali dostatok záberov a autá stále išli.“

READ  Fanúšikovia Severného Írska čakajú na plány, ktoré by priniesli potešenie pre play-off Slovenska

Napriek tomu, Lee tento proces necukroval – zahŕňal známy škótsky dážď a „komárov, ktorí ťa zjedli zaživa“. Prostredníctvom poľa v testovacom stredisku Land Rover Cayton vytvoril osnovy slalomu Slider podľa vzoru najnovšej filmovej hviezdy JLR, aby vodiči získali predstavu o tom, s čím sa celá linka musí vysporiadať. Nepárny hod.

Všetko sa zdalo priamo v lone videnia. Ale netrvalo dlho a Morrison na nás tvrdo zatlačil – v tom bode sa to očividne stalo kľučkou. Povrch sa už drobil a my sme neustále mali pocit, že náš plyn a riadenie sú na polceste tam, kde by mali byť. Jeden z Morrisonových klamlivo umiestnených balíkov slamy sa stal mulčom, keď sme zo zámku vyhodili takmer dve a pol tony Defenderu 110. Breaking nie je jednoduchou možnosťou; Ľavým pedálom budete mierne orať rovno.

Medzi oboma sedadlami je atraktívna páka hydraulickej ručnej brzdy, no Lee nás upozornil, keď videl našu pravú ruku plávať smerom k nej. „Nie, nie je!“ என்று கத்தினான். „Tu ti to nepomôže; To je na úplne iný účel. V závislosti od prostredia to môže byť veľmi vysoké. „Problém je, že sa snažíte trafiť vrcholy týchto rohov,“ povedal Morrison. „Nesnažte sa to urobiť. Pokračujte v pohybe zo strany na stranu. Musíte si uvedomiť, že naši vodiči zvládajú horšie situácie ako toto,“ dodal. .CGI zaujalo jeho miesto – ale jeden z dôvodov, prečo mnohí považujú Daniela Craigova éra 007 je o niečo viac realistická. Po niekoľkých únavných minútach v tomto obrancovi by sme chceli priznať.

Pozrite si nový Land Rover Defender V8 s výkonom 518 k.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close