Nie som šťastný vo veľa veciach, ale aspoň sa mi to podarilo

Talianska tenisová hviezda Jonic Sinner si často myslí, že návšteva webu bude pre jeho hru cenným prínosom, no chce svoju webovú hru rozvíjať hladko. V piatok svetové číslo. 11 Zdalo sa, že Chinner mieri na pohodlný priamy set, ale vyhol sa šokujúcej porážke so Slovákom Norbertom Composom.

Sinner, bývalá svetová deviatka, sa dostala na set a prestávku predtým, ako Combos prinútil rozhodovať. Našťastie pre Sinnera a taliansky tím si opäť získal pozornosť a vyhral 6-4 4-6 6-4. „Pre môj tenis by bolo určite užitočné ísť predtým na web, o čo sa snažíme, ale nechcem sa prekrúcať.

Nakoniec som mal dnes zápas vo svojich rukách 6-4 2-0, potom to bolo komplikované, ale skončilo sa to dobre,“ povedal po zápase Sinner podľa Lorenza Ergoliho.

Sinner takmer zahodil veľký náskok

Chinner si v piatom geme zobral prvý brejk v zápase a v 10. geme podával úvodnému hráčovi.

Chinner, ktorý vyhral prvý set, začal druhý set 2:0 skoro. Sinnerovi sa uľavilo, keď Combos vo štvrtom a 10. zápase prelomil patovú situáciu, prelomil manko a prinútil rozhodcu. Tretí set bol ťažký zápas, ale Sinner dokázal poraziť deviatu Camille Combos a zo zápasu vyťažiť ďalšiu Camille.

„Z čoho mám radosť? Za víťazstvo v súťaži. S mnohými vecami som už menej spokojný, ale teraz sa mi o tom ťažko hovorí.

Toto je druhé stretnutie medzi Chinnarom a Kombosom. Sinner vedie nad Combos 2:0 po tom, čo v prvom stretnutí pred dvoma rokmi zdolal Slovensko v Marseille. Sinner viedol vo svojom kvalifikačnom kole nad Slovenskom skoro 1:0, ale Philip Hornsky šokoval Lorenza Soneka na nasledujúcej gume a v jednej chvíli vyrovnal skóre.