svet

Niektorí rodičia majú obavy. Nórsko vždy otvorilo školy pre mladších študentov

Nórsko v pondelok otvorilo základné školy pre najmenších žiakov, napriek obavám niektorých rodičov. Toto je nový krok v postupnom zmierňovaní opatrení týkajúcich sa šírenia nového typu koronavírusu.

Podľa agentúry AFP sa študenti vo veku 6 až 10 rokov vrátia do školy po šiestich týždňoch domácej práce. Otvoreniu škôl predchádzalo otvorenie materských škôl minulý týždeň.

Maximálne 15 študentov

Z dôvodu pokračujúcej prevencie však bude v triede súčasne najviac 15 študentov. Niektorí rodičia sa však chystajú predčasne vrátiť do školy a uvádzajú dôvod, prečo niekoľko ich zamestnancov od otvorenia materskej školy testovalo pozitívny test na COVID-19.

Musíme tvrdo pracovať na kontrole šírenia“uviedla v piatok premiérka Erna Solberg.

Ak nebudeme opatrní, mohlo by to mať vážne následky pre ostatných. V najhoršom prípade budeme musieť obmedzenia sprísniť. Chceme sa tomu vyhnúť“, dodala.

Nóri postupne zrušujú obmedzenia

Nórsko postupne začalo rušiť obmedzenia zavedené 12. marca, čo úradom umožnilo napríklad obnoviť činnosť v kaderníckych salónoch alebo dermatologických klinikách.

Mnoho opatrení, vrátane zákazu športových a kultúrnych podujatí alebo odporúčaní týkajúcich sa rešpektovania vzdialenosti medzi ľuďmi a hygieny, zostáva v platnosti.

Nórsko zaznamenalo v nedeľu 7505 potvrdených prípadov úmrtí COVID-19 a 139. Krivka hospitalizovaných pacientov sa však v posledných týždňoch výrazne znížila.

Coronavirus a Covid – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close