Nigérijčania v zahraničí: Taiwo hviezdi vo finále pohára; Adams je skvelý; čakajúci Akpeyi; Ace nets víťaz

Soccernet.ng uviedol, že Nigérijčania mali v pondelok večer slušnú porciu momentov, ktoré zastavovali srdce.

Vyrovnávajúci gól Alexa Iwobiho z 54. minúty pomohol Evertonu Wilfreda Ntd k remíze 2:2 proti Leicestru City. Napriek remíze ani jeden tím zostup z Premier League nezvýšil ich nádeje na prežitie.

Medzitým bol Francis Usoho v cyperskej prvej divízii vo vynikajúcej forme, predviedol tri kľúčové zákroky a jeho Omonia Nikózia udržal ich hostiteľský APOEL bezgólovú remízu. Jeho veliteľská prítomnosť v cieli bola nápomocná pri zabezpečení dôležitého bodu mimo domova.

V nórskom Elitzere bol hrdinom Lillestromu Agor Adams, ktorý sa postaral o vzrušujúce víťazstvo 4:3 nad Valerengou. 23-ročný Nigérijčan skóroval rovnú ranu, vrátane víťaza z 94. minúty, a asistoval pri ďalšej, keď Lillestrom získal svoje tretie ligové víťazstvo pri odraze.

Adeleke Akinolaová rýchlo odštartovala Akinyemi Karwina, keď strelila úvodný gól po troch minútach hry. Opava z Solomona Omalea však vybojovala víťazstvo 2:1 a umožnila Karwinovi premeniť svoje nevyužité šance.

Na Slovensku vyrovnal Abdulrahman Taivo v 85. minúte, keď si Spartak Trnava vynútil predĺženie a Jakub Bauer a Filip Dwartzic zdolali vo finále Slovenského pohára Slovan Bratislava 3:1. Hrdinstvo Taiwo doviedlo Dranawu k víťazstvu a vytvorilo brilantný individuálny výkon.

V Juhoafrickej republike bol Daniel Agbeyi na tom najlepšie, keď jeho kľúčové zákroky videli, ako lastovičky porazili jeho bývalých zamestnávateľov Kaizer Chiefs 2:1. Jeho veliteľská prítomnosť medzi palicami bola kľúčová pri zabezpečení troch životne dôležitých bodov pre lastovičky.

Napokon v Turecku vyhral Giresunspor doma 1:0, keď víťaza uchmatol Emeka Eze, čím dal Istanbulsporu tvrdo vybojované víťazstvo.

Ezeho gól bol rozdiel v tesnom zápase a potvrdil miesto Istanbulsporu v hornej polovici ligového poradia.

Celkovo to bol pre Nigérijčanov v zahraničí pozoruhodný deň so skvelými vystúpeniami v celej Európe a Afrike.

READ  Tenisoví fanúšikovia sa stretávajú v Melbourne Parku, aby povzbudzovali svojich krajanov

Keď sa sezóna blíži ku koncu, nigérijskí futbalisti sa budú snažiť stavať na svojej nedávnej forme a ukončiť kampaň na vysokej úrovni.

Tento príspevok bol naposledy upravený 2. mája 2023 o 8:00