šport

„Nikto si to nedokázal predstaviť!“ – Galtier je „hrdý“ napriek tomu, že PSG porazila Benfica úžasným spôsobom

Hlavný tréner Paris Saint-Germain Christophe Galtier bol „hrdý“ aj napriek prekvapivej porážke H-skupiny Ligy majstrov jeho tímu od Benficy na prvom mieste, takže kapitán Marquinhos bol z výsledku frustrovaný.

Góly Kyliana Mbappeho a Nuna Mendesa v Juventuse, na oboch stranách vyrovnávajúceho gólu Leonarda Bonucciho, pomohli tímu Galtieriho vyhrať skupinu so stredajším víťazstvom 2:1.

Benfica však strelila päť nezodpovedaných gólov v druhom polčase na ihrisku Maccabi Haifa a vyhrala 6:1, pričom Joao Mario v 92. minúte strelil prvé miesto v počte gólov hostí.

Vzájomný rekord PSG a Benficy sa nedal oddeliť, strelili alebo inkasovali góly, vďaka čomu boli góly prvým nerozhodným výsledkom v Lige majstrov.

Skončiť na druhom mieste znamená, že šampióni Ligue 1 budú čeliť jednému z víťazov skupiny v posledných 16, ale Galtier vyzeral celkovo spokojný a priznal, aké to bolo nezvyčajné a nešťastné.

„Samozrejme, musíme ctiť našu kampaň,“ povedal novinárom. „Dvakrát sme zdolali Juventus, získali sme 14 bodov, dali sme veľa gólov a nakoniec sme skončili druhí, čo sa týka strelených gólov vonku, tak to je.

„Ale samozrejme, v tejto fáze som stále hrdý na svoj tím. Mali sme ťažký zápas, vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, no aj tak sa nám podarilo vyhrať a potom je tu ešte toto. Scéna.“ [Benfica scoring their sixth goal] Stane sa tak v 92. minúte.

„Nikto si to nevedel predstaviť. Vonku sme skončili druhí v počte strelených gólov. Bolo to neuveriteľné.“

Ale aj keď hovorí, že sa snaží byť optimistom, Marquinhos je viac utlmený, keď sa snaží skryť svoje podráždenie.

„Snažíme sa z toho vyťažiť pozitíva,“ povedal novinárom. „Samozrejme, boli tam dva pocity, pretože sme vyhrali proti Juve v náročnom zápase, ale skončili sme druhí, pričom cieľom bolo získať toto prvé miesto. Žiaľ, nevyhrali sme.“

READ  Tím GB pomenovaný pre Majstrovstvá sveta IIHF D1A

„Musíte sa pozerať na veci z dobrej stránky, aj keď sú veci, ktoré treba zlepšiť, z tejto skupinovej fázy si treba odniesť dobré veci.

„V Lige majstrov je táto prvá fáza dôležitá, no reálne sa hrá až v druhej polovici sezóny.

„Vtedy musíme byť dobrí, rozhodní, dobrí, pretože je koniec sezóny.“

Napriek tomu Marquinhos ohodnotil výkon PSG ako schopný zabezpečiť dôležité víťazstvo proti väčšiemu klubu.

„Už sme videli tímy vyhrávať bez toho, aby boli nevyhnutne najlepšie alebo hrali najkrajší futbal, ale vedeli, ako byť efektívne,“ pokračoval. „Ak budeme v týchto rozhodujúcich momentoch efektívni, dokážeme veľké veci.

„Aj keď v tomto zápase boli ťažké momenty, dali sme gól a to otvára zápas. Takže keď vyhráme takýto zápas, aj keď to nie je náš najlepší výkon, musíme si povedať, že je to dôležité. Vieme ako hrať.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close