Nip skončil na druhom mieste v úvode 70,3 a je prípadom výberu Collins Cup – Triadlet

„],“ Filter „:“ nextExceptions „:“ img, blockquote, div „,“ nextContainsExceptions „:“ img, blockquote „}}“>

Minulý víkend vám bolo predstavené vaše pondelkové riešenie toho, čo sa teraz deje v Pro Triatlone, s komentovaním Brada Gulpa. (Ed Poznámka: Ak sa vám komentáre nepáčia, zavolajte mu.)

Po tom, čo sme počas posledných týždňov posadili na zadné miesto olympijských hier, sa dlhodobé profesionálne stávkovanie vrátilo do centra. Keď sa 28. augusta konal Collins Cup, mali športovci dve posledné šance zapôsobiť na vedúcich svojich tímov a získať jeden z koncových bodov veľkých pretekov o peniaze na Slovensku: Ironman 70,3 Boulder a Švajčiarsko. Oba mužské preteky vyhrali Američania, ktorí sa už kvalifikovali na Collins Cup, zatiaľ čo ženy dominovali v ženských pretekoch v Boulderi, jednej z posledných, žiaducich možností (plus jeden efektný úvod olympionika)

Sam Long Run. Foto: Brad Kaminski

Puzdro na Collins Cup

Je ťažké vyhrať preteky, keď sa vzdáte štyri minúty vo vode, ale Sam Long akosi stále vychádza z týchto obrovských dier. Lionel Sanders dokáže plávať rýchlejšie ako on. Ak sa Long niekedy naučí plávať, môže sa stať najväčším diaľkovým triatlonistom všetkých čias, pretože dokáže prejsť 56 míľ, v nadmorskej výške 1:54:50. Štvorminútové manko na plávanie bolo takmer úplne eliminované pre Sama Appletona, ktorý predviedol zaujímavú jazdu 1:58:32 a jeho náskok zmizol.

Long pred svojim rodným mestom nezískal späť plyn, 1:12 bol najrýchlejší v polmaratónskych pretekoch. Teraz jazdí dobre a beží. Je obľúbeným hráčom číslo 1 v mužskom mužstve USA, čo ho môže inšpirovať v jedinečnej osobnej forme Collins Cupu, ako sú John Frodeno a Lionel Sanders. Dokázal, že so Sandersom dokáže ísť z nohy na nohu a poraziť ho, ale veľký skok v jeho plávaní bez toho, aby videl Frodena, akonáhle začne preteky.

READ  Veľvyslanectvá sa po ruskom ústupe vracajú do Kyjeva

Druhý skončil Appleton, takmer tri a pol minúty dolu. Rovnako ako Lang sa už kvalifikoval na Collins Cup ako medzinárodný hráč č. 3 (t. J. Nie ako americký alebo európsky). Mohol by byť tiež najsilnejším z medzinárodného tímu na stredných tratiach a na mužskej strane by mohol byť skutočne najlepšou šancou na víťazstvo.

Súvisiace: Ste zmätení formátom súboru Collins? Vysvetľujeme to.

Emma Ballant-Brownová nechala vyhrať Taylor Taylor. Foto: Brad Kaminski

Ženské preteky boli plné športovcov a určite to uvidíme v Zamoraku. Emma Ballantová sa vyhla automatickému výberu tímom v Európe, pretože v súčasnosti nie je v prvej štvorke Európy (aj keď je na 7. mieste na svete), ale je ťažké pochopiť, prečo nebola zvolená za jednu z kapitánov. voľby. Tento rok prešiel túto vzdialenosť šesťkrát a vyhral štyri preteky. Bude jednou z mála legitímnych hrozieb, ktoré budúci mesiac zosadia Danielu Rifeovú z majstrov sveta 70,3, a teraz behá ako všetci ostatní na svete.

Prípadom Collins Cupu na poslednú chvíľu je nedávno vymenovaný strieborný medailista v triatlonovej štafete Taylor Nip, ktorý je jedným z najvšestrannejších športovcov v tomto športe. Knibb si s tým pred prvým profesionálnym 70.3 nerobil veľké starosti. Niekoľko dní po návrate domov z Tokia sa objavila na svojom cestnom bicykli a obsadila druhé miesto, pričom prebehla 10 000 pretekov. V americkom tíme, ktorý nemá na ženskej strane veľkú moc, by mohla byť najlepšou šancou na úžasný úspech – najmä ak sú pre ňu tri týždne na bicykli TT dostatočne pohodlné.

Tretie miesto obsadil Juhoafričan Gene Metsler, ktorý bol konečnou automatickou voľbou pre medzinárodný tím, ktorý musel mať nejaký problém vyhrať na ženskej strane na Slovensku. Chelsea Sodoro bola poslednou ženou, ktorá si zablokovala miesto v automatickom Collins Cupe prostredníctvom svojej šou Boulder – šiesta – o päť mesiacov neskôr na šiestom mieste na svete, ale v USA na štvrtom mieste

READ  Lukašenko posiela Slovensku pozdrav k národnému sviatku

Pozrite si všetky rebríčky súborov Collins a PTO Tu.

Ironman skončil druhý na balvane 70,3 a bojoval so Samom Appletonom Samom Longom. Foto: Brad Kaminski

Koho staviate proti superhviezdam?

Americký muž, ktorý sa v rebríčku PTO umiestnil na 2. mieste, sa staral o podnikanie v Európe a dával nádej, že tím USA by mohol na Slovensku vyhrať nejaké súboje. Rudy von Berg skončil sedem minút pred Švajčiarom Rudym Wildeom, čo bolo po prvý raz v histórii triatlonu, keď atléti Rudy a Rudy skončili v pretekoch jeden-dva. Rozhodne som to nekontroloval, ale som presvedčený, že je to pravda.

Návrh postupu výberu týchto šiestich zápasov v Collins Cupe bude pre Van Berga kľúčový. Pretože každá obrátená strana bude vo svojich vlastných pretekoch čeliť trom športovcom (tím USA, Európa a International), bude najdôležitejšie to, čomu budete čeliť. Každá výhra, ktorú váš tím získa, získava body. Van Berg je jedným z prvých Američanov, ktorí môžu poraziť niekoľko Európanov, ale ak bude stáť proti Frodenovi alebo Gustavovi Aidenovi, nemá šancu vyhrať tím USA.

Svet PTO č. 1 Daniela Rifeová rovnako dominovala v ženských pretekoch, keď skončila o sedem minút pred krajankou Julie Deronovou. Bude zaujímavé sledovať, ako ostatní kapitáni tímov obídu pušku. Vykázať svojho najlepšieho hráča proti Ryfovi sa zdá ako obetovať svoj najlepší kabát. Či už Lucy pripája niekoho proti Charlesovi-Barclayovi, Anne Hawkeovej alebo Holly Lawrenceovej, sú to už ďalší traja potvrdení hráči pre Európu. Je to zlyhanie-zlyhanie-zlyhanie-úspech?