Veda

Nízka koncentrácia omikrónového typu zistená vo vzorke odpadových vôd okresu Sacramento

Úradníci verejného zdravotníctva v okrese Sacramento v utorok pre KCRA3 povedali, že vo vzorke odpadových vôd z novembra bola zistená nízka koncentrácia omikrónového variantu COVID-19. Ministerstvo verejného zdravotníctva okresu Sacramento bolo informované 3. decembra o mutácii HV69-70 – ktorá sa používa ako marker pre omikróny – nájdenej vo vzorke odobratej 30. novembra. Bola. Je to užitočné, pretože monitorovanie odpadových vôd je nástroj, ktorý nám pomáha identifikovať nové formy. Pokračujeme ďalšími nástrojmi vrátane identifikácie vzoriek. „Sekvenovanie celého genómu, pretože nemôžeme sekvenovať každý výsledok testu,“ uviedli predstavitelia verejného zdravotníctva vo vyhlásení. Hovorkyňa okresu Jannah Haynesová uviedla, že vzorky pochádzali z čistiarne odpadových vôd, takže úradníci nemali ako vedieť, kde v okrese je verzia. spoznal. Odborníci sú opatrne optimistickí, že verzia Omicron by mohla spôsobiť menej úmrtí ako verzia Delta. Hlavný vládny odborník na infekčné choroby, doktor Anthony Fauci, povedal, že vedci potrebujú viac informácií, kým vyvodia závery o závažnosti variantu. Správy z Južnej Afriky, kde sa objavila a stáva sa hlavným problémom, naznačujú, že počet hospitalizácií sa nezvýšil alarmujúco. Fauci povedal, že Bidenova administratíva zvažuje zrušenie cestovných obmedzení voči osobám bez občianstva vstupujúcich do Spojených štátov z niekoľkých afrických krajín. V týchto oblastiach boli impregnované ako erupcie typu Omicron. V utorok úradníčka pre verejné zdravotníctvo okresu Sacramento Dr. Olivia Casireová uviedla, že kraj vybral štát na vykonanie tohto testu v lete. Hoci krajskí zdravotníci tvrdia, že neexistuje žiadny prípad variantu Omicron. Tieto údaje o odpadových vodách, potvrdené v okrese Sacramento, ukazujú, že existuje variant. Heather Bischel, docentka na UC Davis, ktorá vedie projekt monitorujúci odpadové vody v Davise, uviedla, že koronavírus možno zistiť vo fekáliách, ktoré končia v odpadových vodách. systému, aj keď ide o respiračný vírus. „Máme veľkú dôveru v údaje pochádzajúce z odpadových vôd, že nielenže je prítomný vírus a môžeme sledovať jeho trendy, ale v tomto prípade tiež zistili, že omikrónový variant z konkrétnej mutácie, ktorú monitorovali.“ Bischel povedal pre KCRA3. Ona a predstavitelia okresu uviedli, že delta variant je stále najbežnejším variantom, ktorý sa vyskytuje v miestnych prípadoch. – K tejto správe prispela agentúra Associated Press

READ  Vedci sa domnievajú, že jelene chytajú koronavírus od ľudí

Úradníci verejného zdravotníctva v okrese Sacramento v utorok pre KCRA3 povedali, že vo vzorke odpadových vôd z novembra bola zistená nízka koncentrácia omikrónového variantu COVID-19.

Oddelenie verejného zdravotníctva okresu Sacramento bolo 3. decembra informované, že vo vzorkách odobratých 30. novembra sa našla mutácia HV 69-70 – ktorá sa používa ako marker pre omikróny.

„Je to užitočné, pretože monitorovanie odpadových vôd je jedným z nástrojov, ktoré nám pomáhajú identifikovať nové varianty. Pokračujeme s ďalšími nástrojmi, vrátane identifikácie vzoriek, ktoré sa majú uprednostniť pri sekvenovaní celého genómu.“ Pretože nemôžeme sekvenovať každý výsledok testu, „verejné zdravie uviedli predstavitelia vo vyhlásení.

Hovorkyňa okresu Janna Haynesová uviedla, že vzorky pochádzajú z čistiarne odpadových vôd, takže úradníci nemajú ako vedieť, či bol v okrese zistený variant.

sú odborníci Opatrne optimistický, že verzia Omicron by mohla viesť k menšiemu počtu úmrtí V porovnaní s verziou Delta. Doktor Anthony Fauci, najvyšší vládny odborník na infekčné choroby, povedal, že vedci potrebujú viac informácií Pred vyvodením záverov o závažnosti variantu.

Správy z Južnej Afriky, kde sa objavila a stáva sa hlavným problémom, naznačujú, že počet hospitalizácií sa nezvýšil alarmujúco.

Fauci povedal, že Bidenova administratíva zvažuje zrušenie cestovných obmedzení voči osobám bez občianstva vstupujúcich do Spojených štátov z niekoľkých afrických krajín. V týchto oblastiach boli impregnované ako erupcie typu Omicron.

Úradníčka pre verejné zdravotníctvo okresu Sacramento Dr. Olivia Casire v utorok uviedla, že kraj vybral štát na vykonanie tohto letného testu.

Hoci okresní zdravotníci tvrdia, že v okrese Sacramento neboli potvrdené žiadne prípady typu Omicron, tieto údaje o odpadových vodách ukazujú, že je pravdepodobné, že je prítomný variant.

Heather Bischel, docentka na UC Davis, ktorá vedie projekt monitorujúci odpadové vody v Davise, uviedla, že koronavírus možno zistiť vo fekáliách, ktoré končia v systéme odpadových vôd, aj keď majú respiračný vírus.

READ  Nový výskum DNA ukazuje, že ľudia nespôsobili vyhynutie mamutov, ale klimatické zmeny

„Máme veľkú dôveru v údaje, ktoré pochádzajú z odpadových vôd, že nielenže je prítomný vírus a môžeme sledovať jeho trendy, ale v tomto prípade zachytili aj omikrónový variant z konkrétnej mutácie, ktorú monitorovali.“ bolo hotovo, povedal Bischel pre KCRA3.

Ona a predstavitelia okresu uviedli, že variant delta je stále najbežnejším variantom, ktorý sa vyskytuje v miestnych prípadoch.

— K tejto správe prispela agentúra Associated Press

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close