Ekonomika

Normy protokolu ICAN podporujú nigérijské výmeny

Podľa adatapo adesenia

V rámci úsilia o podporu retailových investícií v krajine Úrad pre riadenie dlhu (DMO) vyzval investorov, aby držali svoje peniaze v rôznych cenných papieroch centrálnej vlády.

Podľa nigérijskej tlačovej agentúry (NAN) pani Patience Oniha, generálna riaditeľka DMO, uviedla, že rôzne dlhopisy FGN poskytujú pre Nigérijčanov okrem získavania prostriedkov na financovanie vládnych projektov atraktívne investičné príležitosti.

Podľa pani Oniha federálna vláda prostredníctvom DMO z času na čas vydáva dlhopisy a vypláca investorom úrok, pričom istina sa spláca na konci každého obdobia.

„Ústredná vláda má rôzne investičné platformy, ako sú dlhopisy FGN, sporiace dlhopisy FGN, štátne dlhopisy, zelené dlhopisy, suverénny suk a eurobondy.

„Jednou z funkcií týchto dlhopisov FGN je získať kapitál na rozpočtový deficit a získať prostriedky na realizáciu dôležitejších infraštruktúrnych projektov.

„Podporuje ich plná dôvera a kredit federálnej vlády Nigérie a nehrozí im riziko zlyhania,“ povedal.

Úverové nástroje podľa neho tiež prispievajú k rastu domáceho kapitálového trhu, ktorý slúži ako meradlo pre ďalšie súkromné ​​spoločnosti pri vydávaní vlastných cenných papierov.

„Zlepšujú úspory a investičné príležitosti ľudí, čím podporujú finančný obsah.

„Priťahujú zahraničných investorov na domáce finančné trhy, refinancujú splatený domáci dlh a diverzifikujú finančné zdroje pre centrálnu vládu.

„Môžete ich použiť ako sieť na získanie úverov od bánk a iných finančných inštitúcií a pomáhajú diverzifikovať investičné portfólio.

„Úroky investorov sa vyplácajú každých šesť mesiacov alebo každé tri mesiace, takže sú tiež zdrojom pevného príjmu a obchoduje sa s nimi na akciovom trhu,“ povedal.

„Väzba FGN je primárna; Toto je najdlhší z existujúcich cenných papierov FGN. Poskytuje strednodobé až dlhodobé investície v rozsahu od piatich do siedmich rokov, 10 rokov, 20 rokov a 30 rokov.

„Ponúka sa každý mesiac s minimálnym predplatným 50 miliónov N, po ktorých nasledujú násobky 1 000 N, pričom kupónové platby sa uskutočňujú každých šesť mesiacov.

READ  John Cooper bude trénovať kanadský tím mužov na ZOH 2022

„Druhý produkt, FGN Savings Bond, je navrhnutý s ohľadom na retailových investorov.

„Bude sa ponúkať každý mesiac s viacnásobným predplatným od 5 000 do 1 000 N, maximálne však 50 miliónov N,“ povedala pani Oniha.

Povedal, že eurobond bol vydaný v dolároch a bol navrhnutý tak, aby odhalil zahraničné investície v krajine.

„Keď investujete do eurobondov, máte aktíva denominované v dolároch a to pridáva do vášho portfólia devízovú expozíciu a zároveň zvyšuje externé rezervy krajiny,“ povedal.

Opísal suverénnu krízu ako ochranu v súlade so šaríou, ktorá zastupuje záujmy vlastníka nehnuteľnosti.

„Sukuk zabezpečuje, že každá finančná aktivita je podporovaná skutočnou ekonomickou aktivitou a že Sukuk má špecifické infraštruktúrne projekty spojené s investíciou,“ povedal.

Povedal, že zelený dlhopis FGN je cenný papier s pevným výnosom, ktorý sa používa na financovanie projektov, ktoré majú pozitívny vplyv na životné prostredie a poskytujú riešenia klimatických zmien, zatiaľ čo štátne dlhopisy sú krátkodobé dlhopisy s 91 a 182 dňami. A 365 dní.

„Na túto investíciu minimálne 50 miliónov N,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close