Normy z juniorských majstrovstiev sveta 2021

Majstrovstvá sveta v hokeji juniorov (WJC) 2021 sa skončili Američania kráčajú so zlatom Potom, čo porazili svojich súperov, Kanaďania 2: 0.

Svetoví juniori boli opäť vzrušujúcou výkladnou skriňou budúcich talentov NHL, vrátane mnohých najlepších príležitostí, ktoré im dali meno v júli. Takže teraz so súťažou v spätnom zrkadle sa pozrime na niektoré tipy v strede scény a potom sa ich podiel zvýšil na drafte NHL 2021.

Matthew Beniers, tím USA

Z príležitostí draftu 2021 na tohtoročných majstrovstvách sveta juniorov je najpôsobivejší Matthew Beniers. V zápase nad 19 rokov ukázal v každej hre svoju rýchlosť, obojsmernú silu a výnimočnú motoriku. Nerobil nič iné, iba zvýšil svoj podiel v rámci tohtoročného návrhu, ako mu to teraz niektorí navrhujú Prejdite na päť najlepších miestNež byť niekde v prvej desiatke.

Matt Benears vynikal na ceste tímu America za zlatom (Cody McLachlan / Getty Images Photo)

Počas zápasov dostal od hlavného trénera Natea Lehmanna mimoriadnu zodpovednosť, pretože videl čas na oba špeciálne tímy a v posledných chvíľach dôležitých zápasov. V skutočnosti bol na ľade na poslednú chvíľu Semifinálový zápas proti Fínom Jeho tím sa dostal do vedenia 4: 3. WJC dohral s jedným gólom a tromi bodmi v ôsmich hrách a zlatou medailou okolo krku.

Sami Helinius, tím Fínska

Sami Helinius nie je tento rok mužom vysokej minúty vo WJC, ale keď bol na ľade, bol veľmi talentovaný. Tím útočníkov 6 stôp-6 preukázal vynikajúce schopnosti Fínska vrátane krásy proti Slovensku, keď prudko vystrelil cez zápästie okolo zlatníka Samuela Hlavaza. V zápase o bronz mal asistenciu a preteky ukončil dvoma gólmi a štyrmi bodmi.

Stanislav Svosil, tím Česká republika

Aj napriek tomu, že bol tento rok jednou z menej známych obranných príležitostí v drafte, mal Stanislav na Svoze veľmi odhodlaný zápas. V piatich zápasoch vyprodukoval iba jednu asistenciu, ale tím patril k najdôslednejším obrancom v Českej republike. S dôverou sa vrhol na babku, využil svoje špičkové hokejové IQ na vytváranie príležitostí a nezaváhal, keď čelil súperom Goliáša v Rusku, Kanade a USA.

READ  Liga majstrov: Ferencváros Budapešť postúpil do skupinovej fázy

Keď ty Preskúmajte podrobnejšie štatistiky, Vo Svozu prešiel výbornými farbami, keď vyhral 60 percent svojich buckových bitiek a dokončil závod so 60 percentami Corsi-for Percentage (CF%). Je to veľmi zaujímavé vzhľadom na tímy, ktorým musí čeliť. Pretože jeho priemerný čas na sneh bol okolo 17 minút na zápas, nedostal prístrešie.

Grill Kirsanov, tím Rusko

Tím Rusko 2021 WJC sklamal, ale Grill Kirzanov určite nie. Aj keď nebol najlepší, patril k najlepším obrancom svojho tímu. Odohral pokojnú a efektívnu hru na zadnom poli a stal sa jedným z najspoľahlivejších obrancov hlavného trénera Igora Lariona. Na konci zápasu mal v noci priemerne 20 minút a po každom kole porazil tím Švédsko 4: 3, aby v snehovom čase vyhral celý svoj tím 26:51.

Jasper Wallstead, tím Švédska

Napriek tomu, že Jesper Wallstead vstúpil iba do dvoch hier, dokázal na každého urobiť dojem svojim úžasným Goldingom. Pri prehre 4: 3 s tímom Rusko povolil štyri góly v 31 strelách, ale v záhyboch si bol istý a bol seniorom, aj keď senior nebol. Bol zlatým medailistom, keď tím získal 54 víťazstiev Švédska, ale toto rozhodnutie by mu nemalo byť vyčítané.

Jasper Wallstead, Lulia Hockey
Jasper Wallstead, Lulia Hockey (Fotografický kredit: Lulia Hockey)

Wallstead prejavoval každú minútu, v ktorej hral, ​​vynikajúcu rovnováhu a dokonca ukázal trochu síl v hraní. Zakončil 95 percent svojej prihrávky. Tento rok možno nebude mať na WJC hviezdne výkony, ale stále bude najpopulárnejším zlatým medailistom idúcim do draftu 2021.

Inšpirované priemery

Okrem vyššie spomenutých hráčov bolo ešte niekoľko ďalších, ktorí boli vyslaní v predchádzajúcich draftoch, ktoré sa tento rok na WJC silno prejavili. Ak v nadchádzajúcich mesiacoch budú hrať svoje karty správne, môžu po prvom odoslaní zavolať na názov konceptu.

READ  Paríž | Tí, ktorí sa kvalifikujú do hlavného kola Junior Champion, sú určení

Florian Elias vedie v Nemecku v piatich dueloch so štyrmi gólmi, piatimi asistenciami a deviatimi bodmi Existovala dominantná rovnováha Tim Stutsall a J.J. V prvom rade s Peterkou. Nie je iba cestovateľ, strelil niekoľko dobrých gólov a je perfektným náskokom pre dvoch budúcich NH. Trávil čas v oboch špeciálnych tímoch a mal v priemere 22 minút snehu pre nikdy nehovoriacich Nemcov.

Tým bol slovenský Simon Latkosi, ktorý mal záchvat zápasu. Svoje vlastné proti Američanom udržal s 38-záchranným zásahom a skončil s priemerom troch hier (GAA) a percentom úspor 0,922 (SV%) 2,61. Nakoniec bol vybraný ako jeden z troch najlepších hráčov turnaja spolu so spoluhráčmi Davidom Mudrakom a Simonom Nemekom.

WJC je naďalej vynikajúcou platformou pre mnoho príležitostí na prezentáciu svojho talentu. Nemal by však byť jediným zdrojom informácií pri ich hodnotení z hľadiska konceptu. To je povedané, je to jedna z najzaujímavejších udalostí, ktorú každý rok sledujeme, a bude to aj naďalej cenná tradícia pre mnohých hokejových fanúšikov po celom svete.