svet

Nórsko zmierňuje svoje opatrenia. Po mesiaci otvára materské školy

Nórsko, ktoré tvrdí, že ovláda nový koronavírus, otvorilo predškolské zariadenia v pondelok po mesiaci zatvorenia. Uviedol to spravodajca AFP.

Úrady uviedli, že materské školy sa znovu otvárajú, pretože deti trpia COVID-19 v menšej miere ako dospelí. Niektorí rodičia však voči tomuto rozhodnutiu vyjadrili výhrady.

“Je bezpečné ísť do škôlky”

Je bezpečné ísť do škôlky“, Zopakoval ministra školstva Guri Melbyho pred opätovným otvorením predškolských zariadení.

V susednom Dánsku bola na Facebooku vytvorená skupina rodičov s názvom „Moje dieťa nie je morča pre COVID-19“, pričom takmer 30 000 ľudí už podpísalo petíciu online proti opätovnému otvoreniu záhrad. deti.

Podľa nórskeho rozhlasového a televízneho prieskumu NRK 24% rodičov nechce poslať svoje deti späť do predškolských zariadení a 12% tvrdí, že si nie sú istí.

Predškolské zariadenia v Nórsku však musia spĺňať stanovené pravidlá ochrany zdravia.

Zmierňujúce opatrenia

Najmä deti do troch rokov musia byť v skupinách po troch a pod dohľadom dospelej osoby. Deti vo veku od troch do šiestich rokov môžu zostať v skupinách po šiestich.

Nórsko je spolu s Rakúskom, Dánskom a Nemeckom medzi prvými krajinami, ktoré začali prijímať zmierňujúce opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Boli predstavení do Nórska 12. marca. V tom čase premiérka Erna Solbergová oznámila zavedenie „najprísnejších a najnepríjemnejších opatrení“, ktoré Nórsko kedy zažilo v „mierovom období“.

Podľa nórskeho plánu sa fyzioterapeuti a psychológovia môžu vrátiť do práce v pondelok a tento týždeň budú pracovať aj kaderníci a dermatológovia.

Postupne otvoria aj základné školy

Mladšie deti základnej školy sa začnú vracať do triedy 27. apríla.

Aj keď mnoho obchodov môže a malo by zostať otvorených, bary a väčšina reštaurácií musí zostať zatvorená.
Kultúrne a športové podujatia sú zakázané najmenej do 15. júna.

Škandinávska krajina s približne 5,4 miliónmi ľudí oznámila 7 068 potvrdených prípadov novej infekcie koronavírusmi a 154 úmrtí na COVID-19.

V posledných niekoľkých dňoch došlo v Nórsku k poklesu počtu novoprijatých pacientov a vláda začiatkom apríla oznámila, že toto ochorenie považuje za „kontrolované“ a „kontrolované“.

Okrem mnohých obmedzení a nariadení platných v krajine na boj proti šíreniu koronavírusov sa nórske orgány v súčasnosti spoliehajú na monitorovanie osôb v karanténe prostredníctvom aplikačných a hĺbkových testov.

Coronavirus a Covid – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close