Notebook Blues: Hoffman získal povýšenie v zostave O’Reilly Louis Blues

Po tom, čo vo štvrtok Blues prehrali s Arizonou 4: 3, bolo jasné, že tréner Craig Perup musí niečo zmeniť, ale nebolo jasné, čo sa týka konkrétností.

V piatkových tréningoch tímu v Enterprise Center pred zápasom 3 neočakávanej série štyroch zápasov s Arizonou boli viditeľné určité zmeny. Útočník Mike Hoffman, ktorý mal vo štvrtok dva góly, bol preradený do zostavy s Ryanom O’Reillym a Davidom Perronom, ktorí sa predtým presťahovali do miesta, kde býval Zack Sanford. Druhá jednotka power-play bola Justin Polk a Oscar Chundkivist, zatiaľ čo nastúpili Robert Thomas a Sanford.

Tri góly a 14 striel v posledných dvoch zápasoch – nehovoriac o takmer 20 minútach ľadového času vo štvrtok, čo bolo o takmer štyri minúty dlhšie ako na začiatku tejto sezóny – si podľa všetkého našli zápas s tímom Hoffman Blues a nie je jedným z hráči, ktorí si uvedomili, že nepracuje tvrdo.

„Je to 10 zápasov,“ povedal Perron o Hoffmanovi, „samozrejme, že máme iný tím v porovnaní s ostatnými dvoma, ktoré mal vo svojom živote, a niektorým veciam to chvíľu trvá. Je skvelé, keď máte dva odskoky. Myslím si, že začal v Anaheime, (Buck) sa postavil na nohy (Sami Place) a sako, zo žartu som povedal: „No, na tomto treba stavať.“ Odvtedy hrá dobre, boduje v každej hre a niekedy dáva gól, to je všetko potrebujete, aby bol odchod pre vás dobrý. Chceme hrať, očakávame, že naši tréneri budú hrať za tento tím, a myslím si, že si je dobre vedomý, že zajtra máme šancu hrať s ním. Je to vzrušujúce. “