Hlavné správy

Nová ferrata a cyklo-rikša na strednom Slovensku

Elektrické kolobežky vozia turistov na najnavštevovanejšie miesta.

Veľkosť písma:A|A+

Regionálne spoločnosti cestovného ruchu stredného Slovenska a región Horehronia otvorili túto letnú turistickú sezónu na hrade v Slovenskej Euphke v okrese Ponska Pystrika. Medzi ne patrí mnoho noviniek ako napríklad jazda na rikši na Fratte alebo Hronek na Trikinskej skale.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Riaditeľ OOCR Stredné Slovensko Jiří Peck citoval TASR Newswire: „Tohtoročnú návštevnícku ponuku by sme chceli rozšíriť aj o Slovenskú Ľupču a široký región.“

Nové elektrokolobežky si možno požičať v Turistickom informačnom centre, čím sa návštevníkom uľahčí pohyb v obci a okolí.

Nová ferrata

Novinkou v Slovenskej Ľupči je Tricina Ferta, ktorá pribudla do okruhu známeho ako Tricia scala.

„Momentálne je hotová prvá fáza s náročnými cestami C a D. Pripravili sme rozšírenie na ďalšie úrovne a uvidíme, ako rýchlo uspejeme,“ povedal Pack s tým, že návštevníci si môžu potrebné vybavenie na ferraty požičať. V informačnom centre.

Nové aktivity pre tohtoročnú letnú turistickú sezónu má aj OOCR Región Horehronie. „Jednou z najväčších noviniek horehronského leta je tandemová cyklistika a cyklo-rikše a elektrokolobežky v Hronku, ktoré budú jazdiť až na rozhľadňu Horne Lacey nie Fresno,“ povedala riaditeľka OOCR Petra Ritzoňová Hlošníková.

Ďalšie udalosti prídu

Návštevníkov Fresna čakajú okrem terénnych elektrokolobežiek aj komentované prehliadky mesta, ktoré budú tento rok obohatené o vstup do mestskej veže. „Otvoria sa v júli. Pribudnú interaktívne výstavy a ukážková miestnosť so zvonením,“ citovala Hlásnikovú TASR.

Tohtoročná turistická ponuka v oboch regiónoch zahŕňa tradičné podujatia, z ktorých medzi najobľúbenejšie patrí napríklad kráľovská svadba na Pustom zámku.

READ  Slováci otvárajú pomník zabitému novinárovi a jeho snúbenici

Pokračovať budú aj bohaté skúsenosti s vlakmi. „K tradičným pribudne špeciálna novinka, pobyt priamo vo vlaku a spojenie s jedlom,“ lakonicky povedal Pěč.


Veľkolepí sprievodcovia po Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close