Technológie

Nová séria Samsung Galaxy S21 – poznáme už takmer všetky technické špecifikácie, hovorí sa aj o modernejšom dizajne

Nie je žiadnou novinkou, že juhokórejská spoločnosť Samsung plánuje predstaviť a uviesť na trh svoju novú vlajkovú sériu takmer okamžite v januári Galaxy S21. Noví vlajkoví dopravcovia by mali prísť s očakávanými technickými vylepšeniami, pričom nastavia aspoň čiastočný trend v segmente smartfónov na budúci rok. Ako naznačujú najnovšie uniknuté informácie zverejnené portálom AndroidPolice.com, výrobca opäť plánuje posunúť technologickú latku o niečo vyššie, pričom hľadá aj nové dizajnové prvky.

Séria Galaxy S21 zatiaľ neoficiálne predstavená

Zdroje, ktoré spomenul zahraničný technologický portál, odhalili takmer všetky základné informácie týkajúce sa hardvérového a softvérového vybavenia. Ďalej v krátkosti zhrnieme všetky základné informácie, ktoré o novej sérii Galaxy S21 vieme.

Opäť sa dočkáme 3 modelov

Nová séria bude takmer určite pozostávať z 3 samostatných modelov, ktoré budú niesť štítok Galaxy S21, Galaxy S21 + a Galaxy S21 Ultra. Jednotlivé modely by sa mali navzájom líšiť najmä po hardvérovej stránke, mierne rozdiely však nájdeme aj v dizajnovej stránke. Je zrejmé, že štandardný Galaxy S21 bude opäť vybavený plastovým zadným panelom, zatiaľ čo vlajkový model Ultra príde s osvedčeným skleneným dizajnom. Novou dizajnovou funkciou zadného panela by však mala byť výrazná zadná kamera pre všetky modely, ktorá bude priamo spojená s ľavým horným okrajom zariadenia a bude zdieľať rovnakú farbu a materiál ako okraje zariadenia v danej farbe dizajn.

Zdroj: OnLeaks / AndroidPolice.com

Samozrejmosťou sú špičkové displeje

Zmeny by mali nastať aj na predných stranách jednotlivých modelov, tie sa však budú tradične líšiť hlavne veľkosťou samotných displejov. Obyčajný model Galaxy S21 musí ponúknuť 6,2-palcový LTPS displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a rozlíšením FullHD +. Model Galaxy S21 + ponúkne displej s identickou technológiou, v tomto prípade však vyrastie až 6,7 palca. Topmodelka Galaxy S21 Ultra bude tradičnou technologickou špecialitou, a preto ju nájdeme na jej prednej strane 6,8 “displej LTPO s adaptívnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz a rozlíšením WQHD +.

READ  Spoločnosť Oculus VR bude vo virtuálnej realite vyžadovať prihlásenie na Facebook

Procesor Exynos by mal konečne predbehnúť svojho najväčšieho konkurenta

Pokiaľ ide o hardvér, môžeme očakávať výkonnejšie a modernejšie technológie. Srdcom všetkých zariadení by mali byť očakávané procesory Snapdragon 875 resp Exynos 2100 v európskych častiach. Podľa doterajších informácií by však nová generácia procesorov Exynos mala konečne prekonať svojho konkurenta od spoločnosti Qualcomm, čo by sa malo čoskoro ukázať v prvých benchmarkových testoch. Za zmienku určite stojí skutočnosť, že oba procesory budú vybavené vstavaným 5G modemom a je otázne, či výrobca vôbec bude vyvíjať čisté modely LTE.

Osvedčené fotografické vybavenie

Z doteraz uniknutých informácií to vyzerá, že Samsung zatiaľ nechystá nijaké zásadné novinky v oblasti fotoaparátov. Nepochybne sa môžeme dočkať novších senzorov alebo pokročilého softvéru, na zadných kamerách by sme však už mali nájsť tradičnú „výbavu“. Ultraširoký snímač s rozlíšením 12 Mp, hlavný snímač 12 Mp a teleobjektív s rozlíšením až 64 Mp v prípade modelu Galaxy S21ako aj v prípade modelu Galaxy S21 +. Na zadnej strane modelu Ultra dôjde k zmene v novšej generácii príkazcu 108 MP snímačako aj na snímače s optickým zväčšením (snímače 2 x 10 Mp) a pri ultraširoké snímače s rozlíšením 12 MP. Logicky si však na podrobnejšie špecifikácie a možnosti jednotlivých fotoaparátov musíme chvíľu počkať.

Najnovší Android 11 je samozrejmosťou

Pravdepodobne poslednou väčšou zmenou v porovnaní s predchodcami by mal byť logicky softvér. Vo všetkých modeloch by sme mali nájsť predinštalovanú novú nadstavbu Jedno používateľské rozhranie 3.1ktorý ťažil z operačného systému Android 11.

Úvod smartfóny zo série Galaxy S21 by sa malo uskutočniť už v polovici januára 2021. Podľa aktuálnych informácií je ich spustenie plánované na rovnaký mesiac.

Mohlo by vás zaujímať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close