Veda

Nová štúdia tvrdí, že USA nie sú ani zďaleka tak imunné voči stádu COVID-19

Asi tretina obyvateľov New Yorku a menej ako desatina dospelých Američanov bola vystavená koronavírusu do konca júla, našla sa nová štúdia dialyzovaných pacientov. Táto úroveň zďaleka nie je „imunita stáda“, v ktorú mnohí dúfajú, že pomôže ukončiť obmedzenia zamerané na spomalenie šírenia vírusu, ktorý spôsobuje COVID-19.

V niektorých štátoch bola miera infekcie v podstate nulová, uviedla štúdia, ktorá testovala vzorky plazmy od viac ako 28 000 náhodne vybraných dialyzovaných pacientov z celých USA. V New Yorku bola miera 33,6%, čo je zďaleka najvyššia v krajine, pričom miera bola do značnej miery skreslená smerom k okresom downstate. Ďalšou najvyššou bola Louisiana, 17,6%. Miera New Jersey bola iba 11,9%.

Celonárodná miera infekcie bola iba 9%. Imunita stáda znamená, že je infikovaných dostatok ľudí, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu vírusu. Odborníci tvrdia, že pre koronavírus by to bolo asi 50 až 65% populácie.

Nie je však jasné, ako dlho môže niekto niekoho chrániť. Minulý mesiac muž z Nevady sa stala prvou osobou v krajine získať dvakrát COVID-19. Reinfikovaných bolo tiež niekoľko ďalších pacientov v Číne a Európe.

Do sobotného rána zomrelo na COVID-19 203 789 Američanov a viac ako 7 miliónov Američanov bolo potvrdených ako infikovaných. Sledovač COVID-19 na Univerzite Johns Hopkins. Vymáhalo sa asi 4,5 milióna.

Dr. Anthony Fauci hovorí počas priameho prenosu s guvernérom New Jersey Philom Murphym
Dr. Anthony Fauci hovorí počas priameho prenosu s guvernérom New Jersey Philom MurphymFacebook

Nerovnomerná miera infekcie znamená, že ľudia v oblastiach s vysokou mierou infekcie pravdepodobne nebudú chránení, pretože iní si vírus prinesú odinakiaľto, William Hanage, harvardský epidemiológ, ktorý nebol jedným z autorov štúdie, povedal USA Today.

Dr. George Rutherford, epidemiológ a biostatista z Kalifornskej univerzity v San Franciscu, uviedol, že USA nie sú ani zďaleka na konci pandémie. „Jediný spôsob, ako sa dostaneme k stádovej imunite, pokiaľ nie ste vo veľmi uzavretej komunite, napríklad vo väzení, je očkovanie všetkých,“ uviedol Rutherford.

READ  Aktualizácia COVID-19 v okrese San Diego - 4-23-2021 | Novinky

Hanage sa tiež obáva, že komunity, ktoré ešte nie sú zasiahnuté COVID-19, pocítia falošný pocit bezpečia.

„Očakávame, že Amerika v malom meste nebude v prvom návale,“ uviedol, ale postupom času, keď sa ľudia budú pohybovať čoraz viac a bude sa to zavádzať viackrát, dôjde k prepuknutiu ďalších komunít.

Samostatne, keďže sa svet blíži k miliónu úmrtí na pandémiu, ktorá začala v Číne v decembri, Svetová zdravotnícka organizácia uviedla, že „nie je nemožné“, aby sa tento počet zdvojnásobil, informoval denník Washington Post.

„Ak sa pozrieme na stratu 1 milióna ľudí za deväť mesiacov a potom sa iba pozrieme na skutočnosť, že v nasledujúcich deviatich mesiacoch budú vakcíny dostupné, je to veľká úloha pre všetkých zúčastnených,“ uviedol Mike Ryan, výkonný riaditeľ pre zdravie WHO. núdzový program.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close