Nováčik Mikulas Slovak rozrušil vo futbalovej lige prezidenta ligy Jilinu

Bratislava 16. augusta (Sin -chua) -Nováčik Forcuna Ligy MFK Tatron Liptovský zvíťazil v nedeľňajšom premiérovom zápase štvrtého kola novej sezóny na pôde mikulášskeho slovenského futbalu, keď zdolal vedúcu ligu MSK Jilina 2: 1.

S.K. Sloven Bratislava sa umiestnila na vrchole rebríčka s využitím Jilinej prekvapivej prehry.

Útočníkom dňa sa stal útočník MFK Tatran Liptovský Mikuláš Richard Bartos, ktorý v druhom polčase dvakrát skóroval so 7-minútovou prestávkou, čím sa domáci zápas proti bývalému lídrovi ligy zmenil individuálne.

Gilina sa v prvom polčase ujala vedenia penaltou, ale český brankár Tatrana Dominic Svasek minul všetky zostávajúce šance Giliny. Bartoš bol blízko k dokončeniu svojho hattrickového rekordu, ale jeho pokus v 94. minúte vyskočil od tyče.

Ambiciózny tím z hlavného mesta krajiny SK Slovan Bratislava nemal problém zdolať MFK Zemplin Michalovce.

Slovinský tréner Vladimir Weiss starší sa v druhej 45. minúte rozhodol vymeniť troch hráčov, z toho dvoch – Vladimíra Weissa mladšieho a Jaromíra Smirola, ktorí sa aktuálne chvália výbornou formou, vyliezli na tabuľku skóre a otočili zápas, 3- 1.

Po oznámení, že sa o pár dní k mužstvu pripojí bývalý slovenský reprezentačný kapitán Martin Skrtel, sa FC Spartak Trnava posunul na druhé miesto v rebríčku, keď vyhral tretí dom v sezóne bez inkasovaného gólu. Nedeľa FC Vion Zlaté Moravce 2-0.

Martin Bogota vyrazil rýchly center z horného stredu šestnástky. Šikovný krížny pas Palmyra.

Prekvapivo zápasiaci FC DAC 1904 Dunajská Streda sa priblížil k tretej prehre v novej sezóne, keď po miernom odklone od Ioannisa Niarchosa prehral s FK Seneca 0: 1, ale dokázal v 93. minúte hlavou vyrovnať na 1: 1. sieť domáceho tímu od Sharani Zuberu.

READ  Zápas WTA: Elise Mertensová postúpila do semifinále San Jose | Poloha poľa

AS Trenčín a MFK Ružomberok si rozdelili body po tom, čo oba tímy v prvom polčase remizovali 1: 2 a 2 minúty do konca.

V 36. minúte odpovedal domáci tím na úžasnú štandardnú raketu Jacoba Gadaka ďalším priamym kopom.

Pokus Adama Franksa dvakrát odrazil na trestnú lavicu a nejako dokázal prekvapiť strážcu vlaku a nájsť cestu.

Útočník Rooseveltu Martin Regali mal v druhom polčase niekoľko vynikajúcich šancí na skórovanie, pričom skočil z jednej žrde na svoju najlepšiu.

Doteraz mali SKF Seret a FK Bohroni takmer rovnaké sezóny a nie je prekvapením, že ich stret viedol k tretej hodnotnej remíze kola 1: 1.

Po prvom polčase ozdobenom siedmimi žltými kartami sa Cerret ujal vedenia pokutovým kopom, ale o 10 minút neskôr Milos Logani vyťažil vynikajúcu prihrávku a rútil sa popri predĺženom brankárovi. Prázdny web.