Technológie

Nové potlačenie hluku Xbox eliminuje dýchanie, kliknutia a hudbu na párty chatoch

Ak máte priateľov z Xboxu, ktorí zhlboka dýchajú do svojich mikrofónov, púšťajú hlasnú hudbu na pozadí alebo hlasno klikajú na ovládač, nová funkcia Xbox Noise Canceling je tu, aby vás zachránila. Majitelia konzol Xbox Series X a S dnes dostávajú aktualizáciu, ktorá potláča hluk a eliminuje nepríjemné kliknutia, hudbu na pozadí a dýchanie počas párty chatov.

Potlačenie šumu je v predvolenom nastavení povolené, ale Microsoft poznamenáva, že je ľahké ho zapnúť alebo vypnúť. „Môžete tiež vypnúť potlačenie hluku, ak chcete na svojich večierkoch zachovať určité typy hluku v pozadí, napríklad hudbu,“ vysvetľuje. Poznámka k podpore Xbox. „Otvorte sprievodcu, prejdite na večierky a rozhovory a vyberte možnosti. Tu môžete povoliť alebo zakázať potlačenie hluku.

Potlačenie hluku Xboxu je podobné ostrým zvukovým filtrom Discordu a pôsobivému nástroju Broadcast od Nvidie, ktorý umožňuje PC prehrávačom filtrovať hluk na pozadí.

Táto nová aktualizácia Xbox Dashboard obsahuje aj nový spôsob, ako sa pripojiť k hrám priateľov. „Priatelia, s ktorými zdieľate svoje herné klipy a snímky obrazovky, teraz nielen vidia vaše zábery, ale môžu začať hneď hrať na svojom mobilnom zariadení alebo počítači s cloudovým hraním,“ vysvetľuje Microsoft. Stačí klepnúť na Prehrať z klipu a môžete začať hrať priamo v prehliadači. Takto vám Google Stadia umožňuje zdieľať klipy a skočiť do hier priateľov.

READ  Potvrdené Applom. IPhone 12 nedostáva v balení slúchadlá EarPods.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close