Technológie

Nové prostredie JavaScriptu z pece

Značná časť publika Hackaday sa dožaduje, aby vyšla nejaká nová vec týkajúca sa JavaScriptu. Čo je teda ešte buchta? Drdol je čas pohybu (ako tón alebo teno).• Poskytuje efektívny prístup typu všetko v jednom. Na veľkú radosť Spice Girl je to tak Napísané v jazyku Zig. Ponúka kompiláciu, transpozíciu, rozlíšenie blokov a úžasné rozhranie cudzích funkcií.

Node.js a Deno bežia na V8 JavaScript engine a poskytujú Node-API na prístup k rôznym funkciám, ako sú súborové systémy, ktoré nie sú kompatibilné s webovými prehliadačmi. Okolo Node.js a NPM (Node Package Manager) však bola vyvinutá široká škála nástrojov. Mnoho projektov JavaScript má kompilačný a transpilačný krok, ktorý vezme zdroj a spojí ho v konzistentnejšom formáte. TypeScript musí byť skompilovaný do JavaScriptu a moduly musia byť vyriešené.

Buchta to všetko upečie. TypeScript a JSX „fungujú“. To dramaticky zjednodušuje mnohé projekty, pretože veľká časť stavebnej infraštruktúry je súčasťou snehu, čo znižuje kognitívnu záťaž pri pokuse o pochopenie projektu. Zabudovaný je klient SQL aj program na testovanie jednotiek, ako napríklad Jest. Namiesto V8 používa JavaScriptCore, ktorý sa spúšťa o niečo rýchlejšie. Ale neuveriteľné rýchlosti, ktoré Bunn poskytuje, pochádzajú hlavne z čistého úsilia napísaného v Jig a venovaného štandardizácii, špecifikácii a optimalizácii. Pre nás je ešte divokejšie, že Bun napísala jedna osoba, [Jared Sumner].

Bunn implementuje väčšinu rozhraní Node API (ďalšie budú), takže mnohé moduly sú kompatibilné s drop-in. Zabudované sú aj niektoré webové rozhrania API, ako napríklad načítanie a websockets. Toto je skorý projekt a sme skeptickí voči akýmkoľvek tvrdeniam vývojárov projektu, ale sme opatrne optimistickí. Aj keď nie ste veľký v oblasti JavaScriptu, môžete byť Naučte sa konečne WebAssembly. Krátke video [Fireship] Poskytuje dobrú perspektívu. Celý kód pre Bun je dostupný na Github Ak si to chcete pozrieť pod licenciou MIT.

READ  ASUS ZenFone 7 a 7 Pro - smartfóny, ktoré sa snažia preraziť rotujúcim fotoaparátom

Vďaka [Michael Carlson] Za strašný vtip Spice Girl.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close