najnovšie správy

Nové vedenie štátu SEPS upozorní na oligarchu Brhela na 100 miliónov dolárov

Slovenský prenosový systém elektrickej energie skúma podozrivé cenové rozdiely v tendroch na stovky miliónov. Zaujímavú časť kontraktov našli firmy v portfóliu oligarchy Jozefa Brhela, ktorý bol šéfom Smer-SD.

Slovenský prenosový systém elektriny (SEPS) je štátnym mólom ročný výpredaj na úrovni 400 miliónov eur. Investuje najväčšie objemy do výstavby nových vedení alebo rekonštrukcie existujúcich sietí a transformačných staníc.

Objednávky od verejnej spoločnosti, ktoré v minulosti pritiahli väčšiu pozornosť nákupom luxusného Mercedesu za 73 000 eur alebo stoviek tisícov prémií pre vrcholový manažment, sú veľmi lukratívne. Dôkazom toho sú aj zmluvy o viac ako pol miliarde EUR uzavreté so šiestimi spoločnosťami v rokoch 2012 až 2019. Približne polovica objemu sa týkala zmlúv spoločnosti Alter Energo, resp. pre konzorciá, v ktorých je zapojená spoločnosť oligarcha Jozefa Brhela a jeho rodiny.

Gigantické zmluvy so súkromnými spoločnosťami vrátane zlatého vajca z portfólia bývalého námestníka a ministra hospodárstva Mečiara na ministerstve hospodárstva Brhela však vyvolávajú vážne podozrenie. Sporné ponuky v súčasnosti skúma nové vedenie spoločnosti SEPS, ktoré po inaugurácii úradu Igora Matoviča (OĽaNO) nahradilo takmer všetky bývalé vedenie štátneho móla na čele s Miroslavom. Obert.

„Ďakujem za váš podnet, túto objednávku tiež overí nové vedenie spoločnosti SEPS,“ uviedol hovorca SEPS Norbert Deák ohľadne otázok od našich redaktorov.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje skutočnú tvár Slovenska – bez toho, aby sa zaoberali faktami a sklopením
reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené informácie. tvoj
podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí to nemôžu
Dovoliť.

Už máte účet? prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close