Eves Open: Divoký tenis Papamová potešil publikum, štyria Kiwi postúpili do štvrťfinále

V Taurange je štvrťfinále a štyria Novozélanďania sú stále v honbe za prvým titulom vo dvojhre na EVES Open.

Novozélanďanka Erin Rudliffová, ktorá sa stala hráčkou roka na udeľovaní tenisových cien Nového Zélandu 2022, sa v pondelok večer ujme kanadskej najlepšej nasadenej Catherine Zebo.

Routliff zdolal v stredajšom druhom kole Kiwi Monique Barryovú 6:2, 6:2 a dostal sa do štvrťfinále ITF World Tennis Tour.

Routliffov súper Sebow bol celý týždeň dominantný – prvé kolo vyhral 6-0, 6-1 a druhé kolo 6-1, 6-1.

V ďalšom štvrťfinále si zmerajú sily hráči z Austrálie, Kazachstanu, Japonska, Česka a Slovenska.

Zlato pokračuje pre Kiwiho Roba Reynoldsa v kategórii mužov. Prešiel cez kvalifikáciu a v prvom kole získal svoj prvý bod do svetového rebríčka ATP a teraz sa vo štvrťfinále stretne s kolegom z Nového Zélandu Kiranpalom Pannuom.

Reynolds hral v druhom kole s krajanom a najlepšie nasadeným Ajithom Royom a vyhral prvý set 6–5, keď sa Roy zranil.

Pannu vyhral v druhom kole proti Austrálčanovi Codymu Pearsonovi – 7-6, 6-3 – pred obrovským popoludňajším publikom, aby osladil víťazstvo.

Dvojka z EVES Open Rubin Statham z Nového Zélandu postúpila do štvrťfinále.

Porazil Kiwiho Isaaca Becrofta 4-0 v prvom sete, keď Becroft odstúpil.

Statham bude hrať vo štvrťfinále s Austrálčanom Derekom Baumom.

Medzitým vyhrala dvojica Novozélanďanov Galen Potts a James Watt z Nového Zélandu, Preston Brown z Ameriky a Austrálčan Rhys Serant z dvojice Thrill.

Zápas bol tvrdo vybojovaný a plný zábavných zhromaždení na hlavnom ihrisku, ktoré dav Papamoa miloval, a Kiwi vyhrali 6-7, 6-4, 10-5.

V semifinále budú hrať s kolegami z Nového Zélandu Reece Faulk a George Stoub.

READ  Remíza EURO 2020: Slovensko - Írsko 0: 0, penalta 4: 2

Faulk a Stupp zdolali vo štvrťfinále Austrálčanov Tai Sach a Zaharije-Zach Talik 6:4, 6:2.

Kiwi Jack Ludit a jeho japonský partner Daisuke Sumizawa sú v druhom semifinále proti austrálskej dvojici Jeremy Peel a Stefan Wujic.

V semifinále štvorhry sú tri novozélandské ženské tímy.

Gina Decruy a Ruby Young hrajú Ashmita Iswaramurthy z Indie a Yuka Hosoki z Japonska.

A Monique Barry a Vivian Yang si zahrajú po boku svojich kolegov Kiwis Paige Hourigan a Erin Rudliff.

Hourigan a Routliff porazili vo štvrťfinále austrálske partnerky Catherine Alia a Mia Rebach 6–4, 7–6.