Technológie

Noví hráči ‚Overwatch 2‘ budú musieť brúsiť, aby odomkli všetkých hrdinov ‚Overwatch 1‘, ale to nemusí byť zlé.

Ako súčasť Veľké oznámenie O férovosti a bezpečnostných zmenách overwatch 2, Blizzard zverejnil niekoľko detailov o tom, ako bude hra vyzerať pre nováčikov. Grigo nie je jediný hrdina Na odomknutie možno budete musieť odohrať veľa zápasov.

Overwatch 2 Funkcia, ktorú Blizzard nazýva First Time User Experience (FTUE) pre nových hráčov. Aby bolo jasné, platí to len pre ľudí, ktorí ho vytvárajú Overwatch Účet 4. októbra alebo neskôr Overwatch 2 Vysiela sa naživo.

Blizzard hovorí, že získava spätnú väzbu od nováčikov Overwatch Hráči sa cítia ohromení, pretože sú ponúkané desiatky hrdinov a viacero herných režimov. Mnohé z týchto funkcií sa preto budú odomykať postupne – najskôr budú neprístupné.

„Noví hráči začínajú s obmedzenými hernými režimami, hrdinami a postupnejším prístupom k niektorým ovládacím prvkom,“ povedal Blizzard. napísal v blogovom príspevku. (Všimnite si, že všetci noví hráči, ktorí sa pridajú k prvej sezóne, okamžite získajú pobyt a kráľovnú Junkera.)

Prvá fáza FTUE sa zameriava na odomykanie herných režimov (konkurencia je iná beštia, ku ktorej sa dostaneme neskôr) a možnosť chatovať v hre. Druhý diel postupom času odomyká všetkých hrdinov z pôvodnej hry. Blizzard hovorí, že na odomknutie všetkých bude potrebných približne 100 zápasov.

„Tento sústredený zážitok uľahčuje novým hráčom vstup do sveta Overwatch tým, že ich prístupným spôsobom učí rôzne režimy, pravidlá a ďalšie aspekty hry na vysokej úrovni,“ uviedol Blizzard v príspevku.

To môže byť spočiatku celkom smiešne a možno aj nespravodlivé, keďže nepriatelia majú prístup k celému množstvu hrdinov. Ale viac o tom premýšľam a po chatovaní s členmi Overwatch Panel pred vyhlásením, som zavalený nápadmi.

„Jednou zo základných vecí z hľadiska herného dizajnu je, že nechceme zahltiť nového hráča 30+ hrdinami naraz,“ povedal mi hlavný dizajnér Scott Mercer. „Ak máte veľa skutočne skvelých, skutočne jedinečných hrdinov, viete, že taký veľký výber bude ochromujúci. Takže na začiatku určite existovali obavy z herného dizajnu, aby ste hráča premohli.“

Mercer povedal, že tím sa rozhodol, ktorí hrdinovia budú k dispozícii skôr, na základe zložitosti každého hrdinu. Napríklad, zatiaľ čo Sojourn má vysoký strop zručností, jeho súprava je v porovnaní so Sombrou pomerne ľahko zrozumiteľná.

„Pri prvom používateľskom zážitku som presvedčený, že Echo je posledný hrdina, ktorého hráč odomkne, pretože Echo je hrdina, ktorého… musíte pochopiť všetkých ostatných hrdinov, pretože Echo dokáže kopírovať ostatných hrdinov. „Bojové pole,“ povedal Mercer. „Wrecking Ball je ďalším veľmi komplikovaným hrdinom na hranie s veľmi jedinečným pohybom, uväzovaním a kotúľaním sa. Takže to, ako sme sa k tomu priblížili, bol uhol.

„Ďalšia vec je, že určite chceme dať hráčom pocit napredovania, cítia sa viac prepojení Overwatch Hraním,“ dodal Mercer. „Ale nie je to príliš ťažké. Je to naozaj na to, aby poskytovalo dobré miesto v zákrute.“

Spomínam si na to, keď som prvýkrát začal hrať Overwatch Koncom roka 2016 som sa spočiatku cítil zmätený ohľadom týchto hrdinov a toho, čoho boli schopní. Obmedzením počtu hrdinov, ktorí sú na začiatku k dispozícii, môžu byť hráči viac naklonení tomu, aby každému z nich rozumeli primerane hlbšie, než prejdú na ďalšieho a odomknú ďalšie.

Overwatch Komplexná hra a pokračovanie. Trvá dlho, kým pochopíte nuansy a schopnosti každého hrdinu a to, ako sa navzájom ovplyvňujú. To je poznanie, ktoré je lepšie sa naučiť v priebehu času, než zaplaviť hráčov 30+ hrdinami hneď od začiatku.

V tomto zmysle dáva hranie hrdinov pre nováčikov zmysel. Začínam vidieť, že to nie je nevyhnutne dobrá alebo zlá vec pre nováčikov Overwatch 2 Hráči. Je to iný, možno plynulejší zážitok z onboardingu. Keďže ide o živú službu, veci sa môžu vždy zmeniť.

Stojí za zmienku, že väčšina obmedzení FTUE (niekde musela byť lepšia skratka) bola zrušená pre tých, ktorí sa spájajú so skúsenými hráčmi. Začiatočníci sa môžu spojiť so svojimi priateľmi a prejsť do väčšiny herných režimov. Zápas však bude chvíľu neobmedzený. Nováčikovia musia dokončiť konkrétnu výzvu, aby získali prístup k hodnotiacim systémom. Viac o tom tu.

READ  Maďarsko vyrába Sputnik V po zlúčení s Russia-Politico

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close