Hlavné správy

Novinári útočili pri pokrytí protestov Govt Pass v štyroch krajinách EÚ

Demonštranti obťažujúci novinárov počas protestov v Taliansku, Francúzsku, Španielsku a na Slovensku pracovali pre vládne propagandistické nátrubky, ktoré od nich vyžadovali držanie určitých verejných miest držaním preukazu Govt-19.

„Novinári by nemali byť obeťami nesúhlasu s ich vládami.“ Povedal Paul Sloy, predseda Európskej únie a balkánskeho stola RSF. „Je pre nich neprijateľné, aby boli vystavovaní útokom, hrozbám a sankciám, pričom sa na udalosti pozerajú ako nezávislí diváci. Vyzývame novinárov, aby im počas protestov bola poskytnutá účinná ochrana a aby boli plne vyšetrovaní z dôvodu fyzických útokov.

V Taliansku sa najnásilnejší útok odohral v meste Florencia Saverio Thommasi, Videoreportér Fanpage.it Spravodajský web uviedol, že ho demonštranti kopali a niekoľko hodín ho urážali a jeho kamera bola poškodená. Demonštranti urážali novinárov RAI Reportéri pre televíziu a noviny v Ríme XIX storočie A Janov 24 V Janove. Novinárov urážali v Miláne, kde jedného zatlačili demonštranti.

Napadnutý a ponížený

Vo Francúzsku dvaja novinári Francúzsko 2 Televízny kanál bol zosmiešňovaný Bol fyzicky napadnutý a ponížený Počas pochodu v Marseille. Boli nútení opustiť boj. Tufik z Planois, Reportér Rádio PIP / Media25„Bodnutý extrémnym pravicovým aktivistom pri demonštrácii v Besanone. V Paríži, Dvaja reportéri Pre to BFMTV Spravodajský kanál bol označený za „spolupracovníkov“ – urážky opakovane skandovali demonštranti, ktorí ich nakoniec obkľúčili a prinútili odísť.

V Španielsku protestovali proti noseniu masiek a vyhrážali sa a urážali deti očkované proti Covit-19. Anténa 3 Televízny reportér Sonia Lopez V hlavnom meste Madrid. Tiež bojovali Telemetrid Novinár Antonio Campos A pokúsil sa mu zabrániť v práci. Skupina kanálov Šiesty Novinári boli protestantmi, ktorí kričali „televízia, manipulácia“, označovaní za „vrahov“.

Na Slovensku protestujúci útočili, ponižovali a urážali reportéra a kameramana pracujúceho pre najväčší súkromný televízny kanál v krajine. TV Markíza, Blokovanie a poškodenie fotoaparátu.

Španielsko, Francúzsko, Slovensko a Taliansko sú na 29., 34., 35. a 41. mieste.

READ  Olympic-Canoeing-Savsek Men's Slalom, Women's Kayak Funk Front

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close