Svet

Novozvolený americký prezident Biden odcestoval so svojou rodinou do dovolenkového domu na pláži Rehoboth Beach

Rodina Bidenovcov vlastní dovolenkový dom v malom plážovom mestečku Rehoboth Beach. Je to asi 145 míľ od ich rodinného domu vo Wilmingtone, ktorý sa tiež nachádza v Delaware. Rekreačný dom je obľúbeným útočiskom rodiny Bidenových a novozvolený prezident sa tam v minulosti vracal, keď potreboval premýšľať o dôležitých rozhodnutiach. V auguste si tiež na istý čas prenajal dom na pláži Rehoboth Beach s otázkou, koho by si vybral za svojho viceprezidenta. Očakáva sa, že Biden sa na verejných udalostiach objaví minimálne do sobotnej noci, keď sa vráti do Wilmingtonu. Jeho spolupracovníci však tvrdia, že po návrate bude pokračovať v súkromných stretnutiach zameraných na prechod na novú administratívu USA.

Demokratický víťaz volieb sa tento týždeň snaží prevziať vládu: napríklad vybral kandidátov do svojho kabinetu, ktorý 20. januára prevezme vedenie krajiny od úradujúceho prezidenta Donalda Trumpa, s hlavným poradcom Bieleho domu Ronom Klainom (59) a ďalší spolupracovníci, ktorí mu majú pomôcť zabezpečiť plynulý prechod moci. Očakáva sa, že mená zástupcov jej administratívy budú v nasledujúcich týždňoch prehodnotené.

Demokratický kandidát Biden sa stal víťazom prezidentských volieb 3. novembra po víťazstve v štáte Pensylvánia. Bývalý viceprezident tak prekročil požadovanú hranicu 270 voličov a porazil svojho republikánskeho protikandidáta a úradujúceho vodcu Bieleho domu Trumpa. Americké médiá vrátane televíznej stanice CNN a tlačovej agentúry AP o tom informovali v sobotu 7. novembra. Trump odmieta akceptovať porážku v prezidentských voľbách. Uviedol, že voľby sa neskončili, a má záujem podniknúť ďalšie právne kroky. Zbor voličov, ktorý si prezidenta a viceprezidenta formálne zvolí na ďalšie funkčné obdobie, sa zíde 14. decembra.

READ  Rusko-Turecko súhlasí s budovaním spolupráce a sankcie USA označujú za „nezákonné“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close