Svet

Nový kenský prezident prisľúbil ambiciózny klimatický plán

Mombasa, Keňa – Keňa Novozvolený prezident William Ruto Ambiciózne sa zaviazal zvýšiť do roku 2030 čistú energiu a vyradiť fosílne palivá na výrobu elektriny, pričom uviedol, že zmena klímy bude ústredným bodom vládneho programu.

„V našej krajine ženy a muži, mládež, farmári, pracovníci a miestne komunity trpia následkami klimatickej krízy,“ povedal prezident Rudo vo svojom inauguračnom prejave v utorok v medzinárodnom športovom komplexe Moi v Nairobi.

„Musíme urýchlene konať, aby sme udržali globálne otepľovanie pod 1,5 Celzia, pomohli tým, ktorí to potrebujú, a ukončili našu závislosť na fosílnych palivách,“ dodal. generálny tajomník Organizácie Spojených národov Musíme znížiť závislosť sveta od uhlia, ropy a plynu.

Na základe revidovaných záväzkov krajiny v oblasti zmeny klímy, známych ako národne stanovené príspevky, prezident Rudo prisľúbil, že do roku 2030 bude krajina mať úplný a spravodlivý prechod na elektrinu vyrábanú výlučne zo slnečnej, veternej a geotermálnej energie. Z tejto činnosti majú úžitok komunity.

„Keňa prechádza na čistú energiu, ktorá podporí pracovné miesta, miestne ekonomiky a udržateľnú industrializáciu,“ povedal Ruto. „Pozývame všetky africké krajiny, aby sa k nám pridali na tejto ceste. Afrika môže viesť svet. Máme obrovský potenciál pre obnoviteľnú energiu. Klesajúce náklady na technológie obnoviteľnej energie z nich robia životaschopnejší zdroj energie.

Aj keď je tento krok vítaný, môže byť užší ako súčasný termín Katastrofálne sucho Podľa Evansa Mugolwea, bývalého šéfa kenského meteorologického oddelenia, je vodná energia v Afrike výrazne podhodnotená. Okrem toho dodal Vyvíja sa plánované úsilie na zvýšenie geotermálnej a slnečnej energieNový prezidentov cieľ môže byť ťažko dosiahnuteľný.

Ruto, ktorý vyhral augustové prezidentské voľby, v utorok zložil prísahu ako piaty kenský prezident. Vystriedal prezidenta Uhuru Kenyattu, ktorý odstúpil po ústavnom limite dvoch volebných období.

READ  Bývalí zákonodarcovia na dereguláciu ropného sektora

Prezident Ruto tiež prevezme Kenyattovu pozíciu ako predseda skupiny afrických lídrov pre klimatické zmeny, najvyššieho rozhodovacieho orgánu kontinentu v otázkach klímy.

Počas klimatickej konferencie OSN v Sharm el-Sheikhu v Egypte tento november Ruto povedal, že bude viesť kontinent v rokovaniach o poskytnutí financií a technológií na podporu krajín, ktoré sa zaoberajú dôsledkami zmeny klímy.

Associated Press pokrytie klímy a životného prostredia dostáva podporu od niekoľkých súkromných nadácií. Pozrite si viac o klimatickej iniciatíve AP Tu. AP je výhradne zodpovedná za všetok obsah.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close