Svet

Nový kenský prezident prisľúbil ambiciózny klimatický plán

Mombasa, Keňa – Keňa Novozvolený prezident William Ruto Ambiciózne sa zaviazal zvýšiť do roku 2030 čistú energiu a vyradiť fosílne palivá na výrobu elektriny, pričom uviedol, že zmena klímy bude ústredným bodom vládneho programu.

„V našej krajine ženy a muži, mládež, farmári, pracovníci a miestne komunity trpia následkami klimatickej krízy,“ povedal prezident Rudo vo svojom inauguračnom prejave v utorok v medzinárodnom športovom komplexe Moi v Nairobi.

„Musíme urýchlene konať, aby sme udržali globálne otepľovanie pod 1,5 Celzia, pomohli tým, ktorí to potrebujú, a ukončili našu závislosť na fosílnych palivách,“ dodal. generálny tajomník Organizácie Spojených národov Musíme znížiť závislosť sveta od uhlia, ropy a plynu.

Na základe revidovaných záväzkov krajiny v oblasti zmeny klímy, známych ako národne stanovené príspevky, prezident Rudo prisľúbil, že do roku 2030 bude krajina mať úplný a spravodlivý prechod na elektrinu vyrábanú výlučne zo slnečnej, veternej a geotermálnej energie. Z tejto činnosti majú úžitok komunity.

„Keňa prechádza na čistú energiu, ktorá podporí pracovné miesta, miestne ekonomiky a udržateľnú industrializáciu,“ povedal Ruto. „Pozývame všetky africké krajiny, aby sa k nám pridali na tejto ceste. Afrika môže viesť svet. Máme obrovský potenciál pre obnoviteľnú energiu. Klesajúce náklady na technológie obnoviteľnej energie z nich robia životaschopnejší zdroj energie.

Aj keď je tento krok vítaný, môže byť užší ako súčasný termín Katastrofálne sucho Podľa Evansa Mugolwea, bývalého šéfa kenského meteorologického oddelenia, je vodná energia v Afrike výrazne podhodnotená. Okrem toho dodal Vyvíja sa plánované úsilie na zvýšenie geotermálnej a slnečnej energieNový prezidentov cieľ môže byť ťažko dosiahnuteľný.

Ruto, ktorý vyhral augustové prezidentské voľby, v utorok zložil prísahu ako piaty kenský prezident. Vystriedal prezidenta Uhuru Kenyattu, ktorý odstúpil po ústavnom limite dvoch volebných období.

READ  A budovanie verejno-súkromných partnerstiev je rozhodujúce pre hospodársky rast Afriky

Prezident Ruto tiež prevezme Kenyattovu pozíciu ako predseda skupiny afrických lídrov pre klimatické zmeny, najvyššieho rozhodovacieho orgánu kontinentu v otázkach klímy.

Počas klimatickej konferencie OSN v Sharm el-Sheikhu v Egypte tento november Ruto povedal, že bude viesť kontinent v rokovaniach o poskytnutí financií a technológií na podporu krajín, ktoré sa zaoberajú dôsledkami zmeny klímy.

Associated Press pokrytie klímy a životného prostredia dostáva podporu od niekoľkých súkromných nadácií. Pozrite si viac o klimatickej iniciatíve AP Tu. AP je výhradne zodpovedná za všetok obsah.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close