Technológie

Nový McLaren 750S nahrádza 720S s vyšším výkonom a prepracovaným podvozkom

Revízie podvozku sú pomerne rozsiahle. Hlavný inžinier Sandy Holford povedal, že vývojový program 750S sa „zameral na poskytovanie agility, spätnej väzby a konektivity“ a v konečnom dôsledku spája „faktor zábavy“ zosilneného superauta s dlhým chvostom s každodennou užitočnosťou štandardného McLarenu – definujúcou vlastnosťou. Sila modelu 720S.

Za týmto účelom 750S prináša 6 mm zväčšený rozchod vpredu, rýchlejší hrebeň riadenia, ľahšie pružiny, ktoré sú o 3 % mäkšie vpredu a o 4 % tuhšie vzadu, nový posilňovač bŕzd pre lepší pocit z pedálu a vylepšenú verziu. Proaktívny systém riadenia podvozku McLaren, ktorý udržuje náklon pod kontrolou a zvyšuje kultivovanosť náklonu.

Zameranie na záber sa rozširuje aj na prepracovaný kokpit, ktorého cieľom je znížiť rozptyľovanie a zlepšiť spojenie medzi vodičom a vozovkou. „Tak ako sa tím pre dynamiku vozidla zameral na to, aby umožnili vodičom 750S skutočne ‚pocítiť‘ zvýšený výkon,“ povedal Holford, „naši dizajnéri pracovali na zvýraznení hi-tech kabíny zameranej na vodiča.“

Displej prístrojov sa teraz pohybuje napríklad so stĺpikom riadenia a ovládacie prvky voliča jazdných režimov sú namontované na bočnej strane kabíny, takže vodič nemusí pri zmene zložiť ruky z volantu. Tým sa uvoľnia nové, ľahko prístupné tlačidlá vedľa 8,0-palcovej centrálnej dotykovej obrazovky na ovládanie spustenia a ovládanie aerodynamického nastavenia.

READ  Slovensko sa rozdelilo kvôli návrhu Komisie znížiť financovanie EÚ pre Maďarsko – EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close