Peňažná výhra: 40 350 000 £.

Živé vysielanie: USA – Tennis Channel & ESPN | Kanada – TSN | Spojené kráľovstvo – BBC a Eurosport | India – Star Sports & Disney + Hotstar App.

Ukážka Taylor Fritz vs Alex Molkan

Taylor Fritz na majstrovstvách Wimbledonu 2022

V treťom kole majstrovstiev sveta vo Wimbledone 2022 sa v sobotu stretne svetová štrnástka Taylor Fritz so Slovákom Alexom Molkanom.

Po tom, čo v prvom kole porazil Lorenza Musettiho v priamych setoch, Fritz čelil domácemu favoritovi Alastairovi Grayovi. V prvom geme zápasu si zachránil tri brejkbaly, keď zdolal podanie súpera a dostal sa do vedenia 2:0. Američan si svoj náskok udržal až do konca setu, kde sa mu to podarilo po ušetrených dvoch brejkbaloch.

Fritz prehrával v druhom sete 4:1, ale opäť sa snažil vyrovnať skóre. V tajbrejku, ktorý nasledoval, predviedol dobrý výkon a ukoristil set. Američania začali aj tretí set zadnou nohou, no vyhrali päť gemov v rade a dostali sa do vedenia 5:2.

Fritz mal pri Craneovom podaní štyri mečbaly, ale Britt pochytil nervy a zvýšil na 5-3. Svetová 14-ka skončila zápas 6-3, 7-6 (3), 6-3 bez problémov.

Alex Molkan na majstrovstvách sveta vo Wimbledone 2022

Alex Molkan porazil Pedra Martineza o štyri sety v prvom kole svojej kampane vo Wimbledone. V druhom kole čelil Marcosovi Gironovi. Slovák si v úvodnom geme zápasu zobral oddychový čas, no jeho súper okamžite získal brejk späť.

Molkan potom išiel do prestávky, aby sa ujal vedenia 4:2 a udržal si túto výhodu na víťazstvo v sete. Druhý set začal tým, že dvakrát prekonal Jironovo podanie a dostal sa do vedenia 4:0, čím dokázal manko, z ktorého sa americký hráč nedokázal spamätať, keďže prehral ďalší set.

READ  Ashley Party sa sťahuje z Indian Wells a Miami s cieľom reprezentovať Austráliu na BJK Cupe v apríli

Len jediná prestávka na začiatku tretieho setu pomohla Molkonovej vyhrať set 6:3, 6:2, 6:4 a postúpiť do 3. kola vo Wimbledone.

Tvárou v tvár s Taylor Fritz vs Alex Molkon

Pôjde o prvé stretnutie oboch, takže momentálne je to 0:0 zoči-voči.

Alex Molkan v kurze proti Taylorovi Fritzovi

Hráč Peňažný tok Zakázané stávkovanie Celkový počet hier (hore a dole)
Taylor Fritz -450 +1,5 (-1 000) Viac ako 37,5 (-115)
Alex Molkon +310 -1,5 (+475) Menej ako 37,5 (-120)

(Všetky nezrovnalosti sú odvodené od BetMGM)

Predpoveď Alexa Molkana proti Taylorovi Fritzovi

Fritz bol v posledných dvoch týždňoch v dobrej forme a vyvinul dobrú dávku hybnosti. Pred Wimbledonom získal titul v Eastbourne a doteraz hral dobre v All England Clube. Molcan debutuje na Bullcourt Major, ale na jeho strane nie sú žiadne známky nervov.

Molcan vyhral 39 víťazov počas výhry v druhom kole proti Gironu, zatiaľ čo Fritz dokázal vo svojom zápase nazbierať iba 17. Americký forhend urobil väčšinu ťažkých zdvihov a ak by Molcan našiel spôsob, ako mu čeliť, oveľa ľahšie by sa pohol dopredu.

Slovenský Fritz môže byť často v pokušení osloviť web. Väčšina amerických hráčov z voleja a prihrávok zlyhala v druhom kole proti Grécku.

Fritz bude určite na hranici základných rally a jeho služby budú o niečo lepšie ako jeho súper. Molkan sa od angažovania bývalého trénera Novaka Djokoviča Mariona Vajdu veľmi zlepšil. Teraz sa bude chcieť prvýkrát v kariére dostať do štvrtého kola grandslamového turnaja, ale bude pokračovať v hre na vysokej úrovni, aby ľutoval.

Vyzerá to ako zápas, ktorý môže ísť hore, ale Fritz má šancu vyhrať.

Výber: Taylor Fritz vyhral päť setov.

READ  Kto hral tento víkend dobre za mužský hokejový tím Quinnipiac?