šport

Nový obľúbený syn Slovenska? Cesta Roryho Chapadiniho na olympijský piatok bola zložitá, plánovaná a špeciálna

KAVAKO, Japonsko – Slovenská národná hymna je poľovníckym spôsobom utrpenia a odolnosti, zhruba preložený ako „blesk do Thatrasu“ a pochádza z roku 1844. Rory Sabadini nemá šancu.

Pokiaľ ide o olympijské príbehy, je to komplikované. Čistota hry a námaha hrania za krajinu sa často strácajú v detailoch a tieto detaily nemožno ignorovať, pretože 45-ročný muž si zavesil striebornú medailu so svojou medailou na hruď.

Ako sa sem Juhoafričan-Slovák dostal cez južnú Floridu?

„Toto je skutočne môj nápad,“ vysvetlil Rostislav Andala s plným smiechom.

Andala je oficiálny titul šéfa Slovenskej golfovej asociácie, v tejto súvislosti však architekt pôsobí viac apropoentovane. Andantala oslovila svoju sesternicu, bývalú Martinu Stofanikovú, s myšlienkou dať golf na mapu na Slovensku.

„Stalo sa to len náhodou,“ spomína Martina, ktorá sa v roku 2014 vydala za Chapadiniho. Povedal: „Hej, mimochodom. Viete, že slovenské občianstvo môžete získať svojmu manželovi / manželke. „Bolo to skoro ako vtip,“ Skúsme to. “ Povedal: „Prečo nie.“

Andala skutočne urobil svoje prvé ihrisko v roku 2015, krátko po tom, čo sa Chapadini a Martina vzali, ale v tom čase sa vrátil na golfovú olympiádu, vzdialenú ešte rok. Golf sa odohral až po víťazstve v Riu, aspoň v srdciach a mysliach najlepších hráčov.

Andala má však ešte dva roky na to, aby túto záležitosť posunul späť, keď cestuje na južnú Floridu, aby počas Honda Classic navštívil Chapadini.

„Čo by ste si mysleli, keby ste mohli hrať olympiádu za Slovensko?“ Pýtala sa Andala počas večere v marci 2018.

Chapadiniho, reprezentujúceho stredoeurópsku krajinu s iba 8 000 golfistami a 30 ihriskami na olympijských hrách, táto myšlienka zaujala, ale Andalova myšlienka v skutočnosti pochádza zo športu.

Celá myšlienka návratu golfu na olympijské hry je stimulovať rast rozvojových golfových krajín, ako je Slovensko, a čo je dôležitejšie, financovanie z národných olympijských výborov, ktoré pripravia pôdu pre snahy miestnych obyvateľov.

READ  Sabalenka - Kasatkina Live Streaming & Predpoveď 2021 Australian Open

„Je úžasné, že golf je tu na Slovensku. Ani ľudia na Slovensku nechápu, že máme na olympiáde golfistu,“ povedal Andala. „Získame obrovský záujem ako nikdy predtým.“

Sabbathini: Nie je taký tlak, ako vyhrať turné

Až do posledného ihriska Andaly Sabathini nikdy nešiel na Slovensko a ani netušil, ako funguje proces občianstva. Ale, ako vysvetlil Andala, „musím povedať, že to nie je také ťažké.“

V júni 2018 Andala s posledným varovaním oslovila Sabadiniho.

„Nebolo by to možné. [Antala] Napísal nám, bolo ráno na Floride a povedal: „Dnes je konečný termín. Ak chcete hrať za Slovensko, musíte do dnešného dňa vyplniť všetky dokumenty, “pripomenula Martina Sabadini. „Mali sme hodinu na dokončenie všetkých papierov.“

Šesťnásobný víťaz PGA Tour je už dvojitým občanom Južnej Afriky a USA a oficiálne zahájil britský olympijský šachový turnaj Passport. V decembri 2018, necelé dva roky po Tokijských hrách, oznámil svoje rozhodnutie. V tom čase bol 11. najvyššie umiestneným Juhoafričanom na svete a nemal miesto na olympijských hrách. Ale vzhľadom na kritériá oprávnenosti bol virtuálnym zámkom na hranie za Slovensko.

Aj keď boli hry odložené kvôli epidémii COVID-19, bol na ihrisku pre 60 hráčov v bezpečí, aj keď sa toto rozhodnutie v niektorých kruhoch stalo pointe. Sabbathiniho ďalšia cesta do Bratislavy, hlavného mesta Slovenska, bude jej prvou, turné žánrovou komédiou.

Celkové skóre z olympijskej súťaže mužov

Ako sa však hry stali realitou, zmenil sa aj Chapadiniho status olympionika a záujem sa zmenil na rivala, keď začal svoj týždeň v Japonsku 69.-67. kolom.

V sobotu večer si Sabbathini sadla s Andalou a Martinou do miestnej reštaurácie. Tím Sabbathini nosil slovenskú výstroj od hlavy po päty-červené, biele a modré atletické uniformy s vyrytým vidieckym brnením, ktoré nosil s určitou hrdosťou.

READ  Rusko odmieta veľkonočný návrh prímeria; Ďalšie podrobnosti o Bidenovom balíku zbraní na Ukrajinu v hodnote 800 miliónov dolárov

Deň 3 ho stál zlé kolo a chystá sa začať posledné kolo z rozhovoru o medailách. Prvých šesť jamiek ale zahral rovnomerne pod 5 a vrátil sa 31 údermi. Keď pridal ďalších päť vtákov cez svojich prvých päť jamiek po obrátke, umiestnenie top 3 nevyzeralo príliš poburujúco. Keď urobil dve zo svojich posledných troch dier pre olympijský rekord 61, bol na druhom mieste sám.

V tom čase sa Sander Schaffelle pozrel na rebríček a bol ohromený – Sabadini mal 17 rokov.

„Videl som dosku, videl som Rory Shot 61, takže je to pre mňa dobrá informačná výzva,“ priznal zlatý medailista Shaffel.

Hlavné body: Schaffel získal zlato

V sobotu neskoro na Slovensku sa verejnosť zišla na verejných miestach, aby sledovala záverečné kolo sabatu. V tom čase získala krajina na Tokijských hrách iba dve medaily (ostreľovačka žien a slalomová kanoistika mužov K-1) a ak by Sabadini presne nezodpovedal účtu obľúbeného syna, skúsil by to. Potom, čo sa stal občanom, chodil každý rok na Slovensko viesť kliniky a vybudovať základňu pre poskytovanie finančnej pomoci slovenským golfistom. Zatiaľ čo niektorí sa budú pozerať na oportunistu, iní sa budú pozerať na hostiteľa. Na olympijských hrách má perspektíva mnoho vrstiev.

„Južná Afrika má veľa golfistov, ktorí by ich reprezentovali, ale Slovensko ich nemá kto zastupovať,“ povedal Chapadini. „Videli sme spôsob, ako to využiť ako odrazový mostík k zvýšeniu záujmu o golf na Slovensku a k zvýšeniu záujmu medzi juniorskými golfistami.

„Som vďačný, že tu môžem byť. Je to však veľmi hrdý moment, keď môžem reprezentovať Slovensko a vidieť vlajku vztýčenú. Slovami sa to nedá vyjadriť.

Sabbathini sa to nesnažil nasledovať, pretože „Lightning on Tadras“ sa kĺzalo po vysokých boroviciach vidieckeho klubu Kazumikaseki. Nestalo sa to, ale zastavil sa, aby si túto chvíľu užil, a ocenil cestu tak komplexnú, ako sa plánovalo.

READ  Juraj Kukka sa rozhodne nekľaknúť do Watfordu

Slovenská Rory Chapatini v niektorých kruhoch nesedí, ale strieborná medaila svieti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close