Veda

Nový prípad MIS-C, choroba detí spojená s COVID-19, hlásený v okrese Douglas

Nový prípad MIS-C, choroba detí spojená s COVID-19, hlásený v okrese Douglas


Skryť prepis
Zobraziť prepis

LAVISTA. NA KAŽDÝ SPÔSOB NACHÁDZAME NOVÉ VEĽKÉ SLEDOVANIE V OBLASTI SLEDUJEME COVID-19. ALEXANDRA: V OKAMŽITEJ REGIÓNE NEMÁ HOSPITALIZÁCIU 281 ĽUDÍ. V INTENZÍVNEJ STAROSTLIVOSTI JE 95 PACIENTOV. 83% POSTIEĽ NA JISKU JE PLNÝCH. ODDELENIE ZDRAVOTNÍCKEHO DVORA ZEMIA ZNAMENÁ, ŽE V REGIÓNE JE 25 ĽUDÍ S COVID-19, KTORÍ SÚ VENTILÁTORMI. TAKŽE JE TO VEĽKÝ BOD, OD KTORÉHO SME ZAČALI SLEDOVAŤ ÚDAJE V MARCI A ZA POSLEDNÝ TÝŽDEŇ AŽ SEDEM PRÍPADOV. DAVID: Miera pozitivity v grófstve DOUGLAS GRANTU JE RÝCHLEJŠIA AKO 21%. TOTO JE NAJVYŠŠIE OD PANDEMICKÉHO ZAČIATKU. POLITICKÉ ODDELENIE OMAHA POTVRDILO 23 PRÍPADOV COVID-19. 12 Z NICH SPRÁVA ZA POSLEDNÝ TÝŽDEŇ. ODDELENIE ZDRAVOTNÍCTVA DNES SPRAVOVALO 281 NOVÝCH ZNÁMÝCH PRÍPADOV, KTORÉ SME SA Dozvedeli aj o ďalšej smrti, Mužovi v jeho 60. rokoch. A LEN V OKRESE NEBRASKEJ OKRESU, VŠETKY POROTNÉ SKÚŠKY PLÁNOVANÉ DO 1. DECEMBRA POKRAČUJÚ Z ZVÝŠENIA PRÍPADOV COVID-19 ALEXANDRA: STRÁNKA GRÓJA, IOWA SPRÁVA JEJ PRVEJ SMRTI TÝKAJÚCEJ SA. TOTO JE JEDNO Z VIAC AKO 1700 V ŠTÁTE. CELKOVÁ Sadzba pozitivity v Iowe rastie nad 13%. S VIAC AKO 800 NOVÝMI PRÍPADMI SPRÁVANÝMI OD PONDELKU. DAVID: 730 ĽUDÍ S VÍRUSOM SA NACHÁDZA V NEMOCNICI, ĎALŠÍ VÝRAZ JE VYSOKÝ. TERAZ JE K DISPOZÍCII 37% Z POSTIEĽ. – K DISPOZÍCII V IOWE. ALEXANDRA: S OPÄTOVNÝM VPLYVOM NA NEMOCNIČNÉ SYSTÉMY, CHI ZDRAVIE Oznamuje NOVÉ OBMEDZENIA NÁVŠTEVY. OD ZAJTRAJŠIA JE PACIENTOM POVOLENÝ IBA JEDNA ZDRAVÁ PODPORNÁ OSOBA ZA DEN, KTORÁ OSOBA POMÁHA PACIENTOVI S ICH STAROSTLIVOSŤOU. SOCIÁLNA NÁVŠTEVA NIE JE POVOLENÁ. Generálny riaditeľ ČI HOVORÍ, ŽE TOTO MÁ POMÁHAŤ OBSAHOVAŤ ŠÍRENIE COVID-19. >> JEDNA Z VEDENÝCH, VIETE, JEDNA Z NAJVÄČŠÍCH VÝZV JE, ŽE TENTO VÍRUS MÔŽE ZOBRAZOVAŤ toľko ľudí. – TENTO VÍRUS MÔŽE NOSIŤ TOTO MNOHO ĽUDÍ. POTENCIÁLNE BOLI NÁKONNÉ, VY A Vôbec NEMÁTE ŽIADNE PRÍZNAKY. TAKŽE DOSTALA TUTO SKUTOČNOSŤ, S TÚTO INFEKCIOU MUSÍME BYŤ BÝT obzvlášť opatrní. ALEXANDRA: NÁVŠTEVNÉ HODINY SÚ OBMEDZENÉ OD 7:30 DO 21:00 PRE VŠETKY HODINY

READ  Hviezdokopy prekonané čiernymi dierami sa môžu zlúčiť do vesmíru, uvádzajú štúdie

Nový prípad MIS-C, choroba detí spojená s COVID-19, hlásený v okrese Douglas


V okrese Douglas bol potvrdený nový prípad multisystémového zápalového syndrómu u detí (MIS-C), oznámili v stredu zdravotnícki pracovníci. V júni boli hlásené dva prípady a tretí je teraz v Detskej nemocnici po prijatí 1. novembra. Pacient je mladší ako 10 rokov, má pozitívny test na protilátky COVID-19 a nemá žiadne komorbidity. Mnoho detí sa zotavuje z MIS-C pomocou liečby. MIS-C môže spôsobiť zápal v rôznych častiach tela a životne dôležitých orgánoch. Presná príčina MIS-C nebola potvrdená, ale veľa detí s týmto ochorením bolo infikovaných alebo bolo v kontakte s potvrdeným prípadom COVID-19.

V okrese Douglas bol potvrdený nový prípad multisystémového zápalového syndrómu u detí (MIS-C), oznámili v stredu zdravotnícki pracovníci.

V júni boli hlásené dva prípady a tretí je po prijatí 1. novembra v detskej nemocnici.

Pacient je mladší ako 10 rokov, má pozitívny test na protilátky COVID-19 a nemá žiadne komorbidity.

Mnoho detí sa zotavuje z MIS-C lekárskym ošetrením.

MIS-C môže spôsobiť zápal v rôznych častiach tela a životne dôležitých orgánoch. Presná príčina MIS-C nebola potvrdená, ale veľa detí s týmto ochorením bolo infikovaných alebo bolo v kontakte s potvrdeným prípadom COVID-19.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close