Hlavné správy

Nový závod spoločnosti Volvo na Slovensku využíva jej najmodernejšiu platformu

Nový závod spoločnosti Volvo na Slovensku bude pri spustení výroby v roku 2026 využívať najpokročilejšiu platformu automobilky.

„Bude to nástupca modelu SPA2,“ povedal Geert Bruyneel, globálny vedúci výroby spoločnosti Volvo. Automotive News Europe.

SPA2 je architektúra výlučne na elektrinu, ktorá bude základom pripravovaného vlajkového SUV automobilky a Polestar 3. Obe prémiové veľké SUV s batériovým pohonom sa začnú vyrábať koncom tohto roka v americkom závode Volva neďaleko Charlestonu v Južnej Karolíne.

Bruyneel a Erik Severinson, vedúci priemyselnej stratégie Volva, odmietli povedať, ktoré autá sa budú vyrábať v novom závode v Košiciach, ale automobilka používa súčasnú generáciu SPA (skratka pre Scalable Product Structure) na SUV XC90 a jeho globálnych modeloch. . Najpredávanejší model XC60 je prémiové SUV strednej veľkosti.

Ďalší vlajkový crossover Volvo prevezme úlohu, ktorú v súčasnosti zastáva XC90, bude plne elektrický a vzdáva hold dedičstvu švédskej automobilky.

Volvo nezverejnilo názov prvého modelu, ktorý používa SPA2, ale oznámilo, že v budúcich vozidlách upustí od používania alfanumerických názvov ako XC90 a XC60.

Podľa austrálskej spravodajskej stránky Drive Volvo vlani v októbri požiadalo o ochranu ochrannej známky pre názov Embla. V severskej mytológii je Embla meno prvej ženy.

Vyvinutejšiu verziu SPA2 plánovanú pre Košice vyrobí Volvo, ktoré bude aj naďalej zdieľať so sesterskými značkami, ktoré vlastní Zhejiang Geely Holding.

„Toto je ďalšia generácia našej technologickej cesty,“ povedal Severinson ANE.

Bruineel povedal, že cesta zahŕňala použitie megacastingu pre veľké hliníkové časti karosérie.

Najväčší a najstarší automobilový závod Volvo, ktorý sa nachádza v Torslande vo Švédsku, bude pripravený na megacasting do roku 2025, čo sa zhoduje so začiatkom výroby prvého plne elektrického automobilu v továrni.

Povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Michael Fermer ANE Začiatkom tohto roka bol prechod na novú techniku ​​konštrukcie automobilov „najväčšou technologickou zmenou, odkedy sme prešli z dreva na oceľ“. [for car bodies].“

READ  Írska republika ženy 1-1 Slovensko ženy: Katie McCabe obnovila bod počas štrajku Irish Home | Futbalové správy

Bruyneil povedal, že Volvo bude odzrkadľovať Torslandu vo svojom prechode na megacasting s cieľom posunúť technológiu, ktorú už Tesla používa v závode na Slovensku, na ešte vyššiu úroveň.

„Nový závod na Slovensku ponúka jedinečnú príležitosť na zriadenie vysoko efektívnej továrne na špičkovej úrovni,“ povedal Bruyneel.

Na otázku, či Volvo plánuje pridať v továrni výrobu batérií alebo elektromotorov, zatiaľ čo tieto rozhodnutia ešte nie sú prijaté, Bruyneel odpovedal: „Cieľom je vybudovať závod na elektromobily od nuly a pokúsiť sa čo najviac integrovať tento typ výroby. .“ Dodal, že Volvo má v Košiciach priestor na rozšírenie v prípade potreby.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close