Technológie

Nový Zéland, 000 100 000, prispieva do Future Chemical and Technology OPCW Center

Špeciálna organizácia vlády Nového Zélandu pre zákaz chemických zbraní (OPCW) tiež poskytla nadácii 100 000 000 na podporu výstavby nového zariadenia, Centra pre chémiu a technológiu OPCW („Chemtech Center“).

Príspevok bol formalizovaný na slávnostnom ceremoniáli medzi stálym zástupcom Nového Zélandu pri OPCW, jeho veľvyslancom Lindellom Walkerom a generálnym riaditeľom OPCW pánom Fernandom Ariasom, ktorý sa konal včera v ústredí OPCW v Haagu.

Veľvyslanec Walker uviedol: „Nový Zéland je hrdý na to, že prispel ďalšími 100 000 dolárov na vybudovanie nového Centra pre chémiu a technológiu OPCW. Náš celkový príspevok, 000 200 000, demonštruje záväzok Nového Zélandu k znižovaniu počtu zbraní a našu silnú podporu pre kľúčovú úlohu OPCW ako Svetovej skupiny pre monitorovanie chemických zbraní. Nové stredisko umožní OPCW v budúcnosti demonštrovať svoje poslanie, reagovať na opätovný výskyt chemických zbraní a posilniť medzinárodnú spoluprácu. Tešíme sa na skorú výstavbu tohto dôležitého projektu. “

Generálny riaditeľ prezradil: „Som dlžný vláde Nového Zélandu za jej podporu projektu Cemtech Center – nového front-end zariadenia, ktoré zabezpečí adekvátnu výrobu a silné vyzbrojenie OPCW tak, aby zodpovedalo budúcim výzvam chémie. Zbrojná konferencia. Projekt napreduje rýchlo, keďže so začiatkom výstavby sa počíta v lete tohto roku. “

Generálny riaditeľ Arias poďakoval všetkým štátnym stranám OPCW a ďalším darcom, ktorí projekt doteraz podporili. Zdôraznil kľúčovú úlohu, ktorú bude mať nové stredisko CEMTech pri posilňovaní schopnosti OPCW čeliť hrozbám vyplývajúcim z použitia chemických zbraní a pri zlepšovaní činností pri budovaní kapacít v prospech všetkých 193 členských štátov.

Doteraz sa 47 krajín, Európska únia a štyria darcovia zaviazali, že finančne prispejú na projekt Centra CMTEC a ďalšie. Nahromadilo sa 33,6 milióna.

Účastnícke štáty sa vyzývajú, aby sa naďalej zúčastňovali na tomto dôležitom projekte. Ďalšie dobrovoľné príspevky sa použijú na financovanie vybavenia a aktivít súvisiacich s medzinárodnou spoluprácou a pomocou zahŕňajúcou Chemtech Center.

READ  Nesmrteľní, druhé legendy DLC Phoenix Rising, získajú východné kráľovstvo, marec Dátum vydania • Eurogamer.net

Pozadie

Plán na vybudovanie Cemtech Center sa zameriava na posilnenie schopností OPCW pri plnom riešení nových a objavujúcich sa hrozieb chemických zbraní, ako aj na podporu budovania kapacít v členských krajinách OPCW. Režim overovania súčasného dohovoru o chemických zbraniach o laboratóriách a skladoch nástrojov OPCW je ústredný pre účinnosť a integritu režimu a prispieva tiež k budovaniu kapacít OPCW a k aktivitám medzinárodnej spolupráce. Existujúce zariadenie však už nie je vhodné kvôli starnúcej infraštruktúre, priestorovým obmedzeniam, veľkému pracovnému zaťaženiu a novým úlohám s novými funkciami.

Na splnenie požiadaviek členských štátov OPCW na pokročilé overovacie nástroje, pokročilé detekčné schopnosti a činnosti reakcií a na zvýšenie schopností rozvoja schopností je potrebný nový objekt. Chemtech Center umožní OPCW držať krok s pokrokom v oblasti vedy a techniky a hrozbou nových chemických zbraní. Výstavba Cemtech centra sa má začať stavať v roku 2021 a v súčasnosti má byť budova v prevádzke do konca roku 2022.

K dnešnému dňu Alžírsko, Andorra, Angola, Austrália, Bangladéš, Belgicko, Kanada, Čile, Čína, Cyprus, Česká republika, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko. Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Thajsko, Turecko, Spojené arabské emiráty, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska a USA. Prispeli tiež Európska únia, Izrael (signatárska krajina) a ďalší darcovia.

Ako operačný orgán Dohovoru o chemických zbraniach dohliada OPCW spolu so svojimi 193 členskými štátmi na globálne úsilie o trvalé odstránenie chemických zbraní. Odkedy dohovor vstúpil do platnosti v roku 1997, išlo o najúspešnejšiu dohodu o odzbrojení pre úplné triedne odzbrojenie.

98% všetkých zásob chemických zbraní nahlásených pri overení OPCW bolo zničených. OPCW získala Nobelovu cenu za mier za rok 2013 za rozsiahle úsilie o elimináciu chemických zbraní.

/ Verejné vydanie. Tento materiál pochádza zo systému pôvodu a môže mať charakter v čase, upravenom kvôli jasnosti, chôdzi a dĺžke. Zobraziť v plnom rozsahu Tu.

READ  Platená reklama: Nové ponuky na október: Windows 10 Pro len za 7,40 € na Godeal24.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close