Veda

Nový Zéland zaznamenáva najväčší nárast prípadov COVID-19 za šesť týždňov

Znak centra očkovania dáva verejnosti počas výluky pokyn zabrániť šíreniu epidémie koronavírusu (COVID-19) v Aucklande na Novom Zélande 26. augusta 2021. REUTERS/Fiona Goodall

14. októbra (Reuters) – Nový Zéland vo štvrtok oznámil svoj najväčší nárast počtu infekcií COVID -19 za šesť týždňov, pričom všetky prípady boli zistené v Aucklande, najväčšom meste krajiny od budúceho týždňa, pod obmedzeniami blokovania. Možnosť ďalšej expanzie sa zvýšila.

Približne 1,7 milióna ľudí v Aucklande je v pondelok pod prísnymi príkazmi zostať doma, pretože úradníci sa snažia potlačiť vysoko nákazlivé vypuknutie Delty, prvé rozsiahle prepuknutie komunitných prípadov v krajine od pandémie.

Podpredseda vlády Grant Robertson uviedol, že nárast počtu prípadov v Aucklande nie je neočakávaný, „ale rastú rýchlejšie“, a z prudkého nárastu obviňuje nelegálne domáce zhromaždenia.

„Teraz nie je čas na sebauspokojenie,“ povedal Robertson počas mediálnej konferencie vo Wellingtone a vyzval obyvateľov Aucklandu, aby striktne dodržiavali pravidlá tretej úrovne, ktoré vyžadujú, aby väčšina ľudí zostala doma, kým nebudú mať bezprostredné dôvody ísť za nimi. . .

V krajine bolo hlásených 71 nových miestnych prípadov, pričom všetky boli zistené v Aucklande, oproti 55 predchádzajúcim dňom.

„Dnešné nové počty prípadov sú ponuré, ale nie neočakávané, pretože sme v ohnisku nákazy,“ povedala riaditeľka verejného zdravotníctva Carolyn McLaneová.

Plne očkovaných je asi 2,49 milióna Novozélanďanov, čo je asi 59% oprávnenej populácie, pričom úradníci sľubujú ukončenie blokovania po 90% očkovaní. Predstavitelia sa pokúšajú dodať rekordných 100 000 dávok denne počas rozsiahlej očkovacej kampane v sobotu.

Aj napriek prepuknutiu choroby Delta Nový Zéland zaznamenal iba 4 472 potvrdených prípadov COVID-19 a 28 úmrtí počas pandémie, čo je oveľa menej ako v mnohých porovnateľných krajinách.

Reportáž Renju Jose v Sydney; Strih Peter Cooney

Naše štandardy: Riaditelia spoločnosti Thomson Reuters Trust.

READ  NJ hlási 4 679 nových prípadov COVID-19, 34 úmrtí s pribúdajúcimi hospitalizáciami

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close