Technológie

Nvidia ruší plán: Tieto grafické karty nakoniec neprídu vôbec!

Nvidia zatiaľ plánovala predstaviť ďalšie verzie nových grafických kariet RTX 3070 a RTX 3080. Konkrétne malo ísť o verzie s väčšou kapacitou VRAM (16 GB, respektíve až 20 GB). Podľa posledných informácií však tieto plány zrušila, takže karty neprídu, informovaný renomovaný server Video Cardz.

Vylepšené verzie mali zvláštnu atmosféru. Krátko po predstavení oboch grafických kariet sa objavili informácie, že Nvidia má pripraviť vylepšené verzie, ktoré ponúknu až 16 GB (RTX 3070), resp. 20 GB (RTX 3080) videopamäť. Pripomíname vám to klasická verzia ponuka 8 GB, resp. 10 GB Pamäť.

Teraz však nastal zlom. Namiesto ich decembra neuvidíme vôbec. Nvidia mala tiež zrušiť verzie RTX 3070 „Ti“ a „Super“ s čipom GA104. Nakoniec zostanú len tie základné, s ktorými má spoločnosť aj tak dostatok práce.

Informovali o tom aj partnerov

Nvidia už mala o svojich plánoch informovať svojich produkčných partnerov. Dostupné informácie hovoria o úplné zrušenie, neodkladané. Nič však nevylučuje možnosť, že po poklese predaja nových produktov ich Nvidia opäť zahrnie do plánu. Aj keď tieto informácie nepochádzajú priamo od spoločnosti Nvidia, server Video Cardz je presvedčený, že sú správne.

Spoločnosť bude mať iba na predaj RTX 3090, RTX 3080, RTX 3070, RTX 3060 Ti a časom snáď tiež RTX 3060. Presný dátum vydania RTX 3060 Ti ešte nebol stanovený. Očakáva sa však, že príde v polovici novembra.

O tom, čo Nvidiu prinútilo zrušiť svoje nadchádzajúce grafické karty, sa v súčasnosti špekuluje. Niektoré informácie poukazujú na slabý prísun pamäte GDDR6X, iné na „kanibalizáciu“ predaja RTX 3090. Pravdepodobne sa však nikdy nedozvieme, kde je pravda zakopaná.

Načítava ... Načítava …

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close