športové

O lige po lige: mohlo by to (mohlo) fungovať

dnes 06:30
|

„Je to ako prísť domov a byť osamelý,“ povedal tréner majstrovstiev Jána Haspru ml. Na prázdnych štadiónoch. Hráči väčšinou vyzerali ako prípravné boje. Prečo vymýšľať ďalšie paralely, sú tieto dva charakteristické.

Téma opustených futbalových štadiónov tento víkend dominovala viac ako výsledky jednotlivých tímov. Po radosti z reštartu v ústach trochu chutilo. „Teraz je čas, musíte to rešpektovať.“ mnohí to tvrdia. Majú iba čiastočne pravdu. Pandémia v Európe klesá. Reštaurácie, divadlá, kiná, nákupné centrá sú otvorené a opäť v preplnených uliciach zažívame preťaženie. Samozrejme, všade sa predpokladajú bezpečnostné a zdravotné opatrenia. Malo by to tak byť.

Logická otázka však znie: prečo sú na športových podujatiach reštriktívnejšie opatrenia ako kdekoľvek inde? Prečo sa profesionálny futbalový futbal, ktorý už má finančné problémy na Slovensku, dostane takú ranu? Argumenty zaostávajú. Najmä ak sú organizátori schopní zaručiť hygienický štandard.

V tejto súvislosti musíme oceniť prístup klubov, keď komunikujú o tejto téme. Podporuje ich aj Slovenská futbalová asociácia a Zväz ligových klubov. Žiadna vzbura, žiadny útok, slušný argument. Vodca tejto diskusie je Slovan Bratislava od zavedenia pravidla 500 ľudí v zápase (od 1. júla 1000). Slogany na billboardoch o tom, ako môže tvrdý futbal prežiť bez vašich fanúšikov. Okrem toho sa prostredníctvom televízneho vysielania tieto odkazy vysielali príjemcom.

Na štadióne nebol nápis „Futbal bez fanúšikov nemá zmysel.“ Boli pridané ďalšie. Zdá sa trochu smiešne, že ani tí, ktorí nedávno nechceli hrať. Ale zastavme sa tam. Pred zápasmi ocenili všetky tímy potlesk nielen predných bojovníkov, ale aj ich priaznivcov, ktorí by mali sledovať zápasy iba v pohodlí svojej obývačky. Alebo tlačte na tlieskať vedľa štadiónov. Tu sa musíte opýtať sami seba, čo to má zmysel?

Ide o to, že futbal sa s tým vyrovná. Je zábavné, keď sa vrátime o pár týždňov späť do našich myslí. Ale ani túto myšlienku nerozvinieme.

Našťastie je to tak a výsledok je zrejmý. A nakoniec, téma športových podujatí je všeobecne známa. Napriek tomu moderátorka televízneho programu Markíza Na Telo zabránila zvyšovaniu počtu divákov na športových podujatiach v poslednej časti ÁNO / NIE. A minister školstva Branislav Gröhling uviedol, že v tejto veci podporí naše kluby.

Mohlo by to fungovať. Ak si kandidát SAS zachováva svoje slovo, profesionálny futbal získal solídneho spojenca. Ten, kto môže tlačiť odborníkov.

Tu je otázka. Čo by sa stalo, keby sa futbal konal na tej istej linke po zlepšení situácie s pandémiou, dokonca aj v čase, keď sa nahlas hovorilo o obnovení hospodárskej súťaže. V čase, keď iba ŠK Slovan Bratislava nahlas vyslovil túžbu verejnosti nahlas ukončiť ligu medzi tímami. Čo by mohla jednota hnutia urobiť? Mohlo to fungovať. Už 6. júna a v plnom formáte. Ak sa táto téma stala verejnou. Keby všetci kričali.

Udalosti v spoločnosti ukazujú, že opatrenia sa v najťažších segmentoch uvoľnia najrýchlejšie. Môžu protestovať. „Svalnatí muži“ tak dosiahli svoj cieľ, predseda vlády Igor Matovič vyzval bojovníkov, aby otvorili telocvične. Inteligentný rámec témy účasti na zápasoch viedol k jeho prenosu do verejného priestoru. To ukazuje, že toto je spôsob, ako ísť v časoch krízy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close