Ekonomika

O2: Najmenšie žiarenie 5G je v byte priamo pod vysielačom

Tretí najväčší operátor na Slovensku, O2, včera v Bratislave spustený prvá komerčná prevádzka siete 5G na Slovensku. Je k dispozícii v štyroch mestských častiach – v Petržalke, Dúbravke, Ružinove a v Karlovej Vsi.

Nová generácia sietí prináša vyššie rýchlosti, nižšiu odozvu a oveľa viac. Máme konkrétne merania rýchlosti venované v samostatnom článku.

Významná časť prezentácie O2 bola venovaná aj zdraviu, resp. šírenie hoaxov. Aby ľuďom ukázal, že žiarenie z 5G vysielačov nie je pre človeka nebezpečné, prizval na pomoc odborníkov s meračom elektromagnetického poľa (EMF).

Na prezentácii operátor ukázal aj obrázok, ktorý ukazuje hodnoty žiarenia podľa toho, kde sa práve nachádzate. Najvyššia hodnota je samozrejme hneď vedľa vysielača, najnižšia v byte priamo pod ním.

Hodnoty nameraného žiarenia podľa meracieho bodu.

Legislatíva uvádza maximálnu hodnotu 30 V / m, hodnota vedľa vysielača O2 bola 16,165 V / m. V byte priamo pod ním to bolo iba 0,606 V / m a na ulici vedľa panelového domu 3,33 V / m.

Tieto hodnoty sú tak hlboko pod definovaným štandardom pre 5G. V „redakčnom“ teste bolo namerané 0,8 V / m. To je ďalší dôkaz, že technológia 5G nespôsobuje problémy a niet sa čoho obávať. O2 si však zjavne uvedomuje, že konšpiračná scéna nikdy nespí.

READ  Orange spustí v Slovenskej republike 5G sieť v budúcom roku. Vstúpil do ďalšieho sieťového testu a vyhral ho

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close