Zábava

Občianstvo Slovenska dedením – pracovné víza

Ak si chcete tento článok vytlačiť, musíte byť zaregistrovaný alebo prihlásený na Mondaq.com.

Od 1. apríla 2022 môžu o štátne občianstvo SR požiadať rodičia, starí rodičia alebo prastarí rodičia s povolením na pobyt Slovenskej republiky, ktorí sa narodili ako československí občania na území Slovenskej republiky. Táto cesta občianstva je dostupná bez ohľadu na miesto narodenia alebo znalosť slovenského jazyka, histórie alebo kultúry.

Predovšetkým je Slovensko jednou z najštedrejších členských krajín EÚ v uľahčení cesty k občianstvu pre potomkov narodených v zahraničí, ktorí môžu požiadať o občianstvo Slovenska za splnenia určitých podmienok s predkami, ktorí slovenské občianstvo stratili. jej občanov.

Okrem cesty občianstva Slovensko umožňuje komukoľvek so slovenským pôvodom žijúcim v zahraničí požiadať o slovenské občianstvo („SLA„) osvedčenie o pobyte na Slovensku. Inými slovami, slovenskí potomkovia, ktorí nemajú nárok na program občianstva uvedený vyššie z dôvodu uloženého generačného limitu, môžu mať možnosť požiadať o certifikáty SLA na pobyt na Slovensku. Okrem toho môžu držitelia SLA požiadať o slovenské občianstvo, ak významným spôsobom prispeli k svojim komunitám SLA alebo do troch rokov bezprostredne pred podaním žiadosti o udelenie občianstva preukázať, že majú nepretržitý pobyt na území Slovenskej republiky roky.

„Odkedy slovenská vláda oznámila svoje rozhodnutie uvoľniť imigračné pravidlá, aby etnickí Slováci narodení mimo Slovenska mohli požiadať o občianstvo alebo SLA, aby sa znovu zjednotili so svojím dedičstvom, zvýšili sme počet dopytov týkajúcich sa programu slovenského občianstva a pôvodu,“ povedal. . Pán. Jean-Francois Harvey je globálnym riadiacim partnerom Harvey Law Group, medzinárodnej právnickej firmy, ktorá sa špecializuje na investície a obchodné záležitosti prisťahovalectva.

„Nedávny nárast dopytov po občianstve Slovenska nie je prekvapivý vzhľadom na výhody a výhody, ktoré občianstvo predkov Slovenska prináša,“ povedal p. povedal Harvey. Stať sa slovenským občanom vám nielen umožní žiť, pracovať a študovať na Slovensku a v 27 členských štátoch EÚ bez víz, ale získate aj prístup k slovenskému pasu, ktorý je šiestym najmocnejším pasom na svete. Sloboda cestovania do roku 2022. Držitelia slovenského pasu majú bezvízový alebo príletový prístup do 156 destinácií po celom svete a v núdzových situáciách spôsobených COVID-19 majú právo privolať pomoc. vláda SR alebo veľvyslanectvo iných členských štátov EÚ.

READ  Recenzia filmu: „Jungle Cruise“ - katolícka recenzia

Tí, ktorí sa chcú prisťahovať na Slovensko, môžu byť tiež radi, že vedia, že Slovensko

To naznačuje, že daňový systém krajiny je veľmi priaznivý v porovnaní s obľúbenými imigračnými destináciami, akými sú Kanada, Spojené štáty americké a Spojené kráľovstvo.

„Vzhľadom na to, že viac ako 800 000 ľudí v Severnej Amerike sa hlási k slovenským predkom, prekvapivý počet ľudí môže spĺňať podmienky na to, aby požiadali o slovenské občianstvo, ak sa ponoria hlbšie do svojej rodinnej histórie a preukážu neprerušenú líniu s kvalifikovaným slovenským predkom,“ povedal Harvey.

Kliknutím sem zobrazíte pôvodný článok.

Obsahom tohto článku je poskytnúť všeobecný návod na danú tému. Mali by ste požiadať o špeciálne rady týkajúce sa vašej konkrétnej situácie.

Populárne články: Imigrácia zo Slovenska

Zavedené vízum pre uchádzačov o zamestnanie

Envoy Global, Inc.

Dňa 31. októbra 2022 portugalská vláda zaviedla nové víza pre cudzincov hľadajúcich zamestnanie v krajine…

Rýchle spôsoby, ako získať ILR vo Veľkej Británii

Zástupcovia prisťahovalectva Richmond Chambers

V tomto prvom príspevku alebo dvoch poskytujeme prehľad najrýchlejších spôsobov, ako získať neobmedzenú dovolenku (ILR) v Spojenom kráľovstve. Ďalšie možnosti ako 5, 10, 20 rokov…

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close