Obhajca titulu Francúzsko prehralo vo finále Pohára BJK, vyhralo Španielsko

BREAKE – Kanada porazila vo finále Pohára Billyho Jeana Kinga obhajcu titulu Francúzsko 2:1 a vyhrala rozhodujúcu štvorhru v Kanade.

Španielsko porazilo Slovensko prvýkrát 2:1 po dvoch prehrách vrátane finále z roku 2002. V D-skupine štvorhry Česko zdolalo Nemecko 2:1 a Belgicko zdolalo Bielorusko 2:1 na tvrdých povrchoch v O2 Aréne.

Po úvodnej dvojhre Francúzska a Kanady zdolali Gabriela Dabrowski a Rebecca Marino Lauru Pural a Alice Cornett 6:3, 7:6 (6).

„Musíme byť na seba naozaj hrdí,“ povedal Marino.

V úvodnej dvojhre Francois Abanda na 353. mieste podľahol Fione Faro na 105. mieste 4:6, 6:4, 6:4 v sete a nazbieral set a dostal sa tak pred Kanadu.

„Spočiatku som bol trochu nervózny,“ povedal Abanda. „Som rád, že to dopadlo v môj prospech.“

Garnett porazil Marina 6-4, 7-6 (5) a vyrovnal tak zápas pre Francúzsko.

Toto víťazstvo bolo prvým víťazstvom Kanady nad Francúzskom od roku 1980.

Belgičanka Crete Minen zdolala Irinu Shymanovicovú 6:2, 6:2 a Elise Mertensová zdolala Alexandru Sasnovichovú 6:2, 4:6, 6:2 a ujala sa bez prehry 2:0.

Vo štvorhre Vera Lapko a Alexandra Sasnovich zdolali Kirsten Flipkensovú a Mertensovú 6:4, 6:3.

V utorok čaká Kanada zápas s Ruskom a Belgicko s Austráliou.

Vo štvorhre na hrách v Tokiu Lucy Hradecká a víťazka hier v Tokiu Katrina Siniaková zdolali Nemku Annu-Lenu Friedzamovú a Joela Niemirea 6:4, 6 (2) -7, 10:8.

Predtým trojnásobná grandslamová víťazka Angelique Gerberová remizovala 1:1 s šampiónkou French Open Barborou Grijcicovou 6 (5) -7, 6:0, 6:4.

„Je to skvelý pocit byť opäť tu,“ povedal Gerber, ktorý bol súčasťou nemeckého tímu, ktorý v roku 2014 prehral so Sexom vo finále v tej istej aréne.

Margotta Vondrošová knokautovala Andreu Petkovicovú 6-1, 6-3 v sete a získala tak český tím prvý bod. Vicemajster z olympijských hier v Tokiu dominoval v ich prvom stretnutí, päťkrát porazil Petkoviča a raz stratil službu. Forhendovým winnerom premenil svoj prvý mečbal.

READ  Ukážka: Nórsko vs. Slovensko - Predpoveď, Skupinové novinky, Zostavy

„Hrala som svoju hru, snažila som sa robiť, čo som mohla, takže som šťastná,“ povedala Vondrošová. „Hrať za svoju krajinu a doma je úžasný pocit.“

Španielky Sarah Sorbes Tormo a Carla Suarez Navarro zdolali Slovensko 4:6, 6:2, 10:7 pri víťazstve setov nad Victoriou Kuzmovou a Theresou Mihalikovou.

Slovensko sa dostalo do vedenia 1:0. Kuzmová trafila deväť es, porazila Suarezovú Navarrovú 6:2, 3:6, 6:3 a pridala 27 gólov.

Suarez Navarro sa vrátil k profesionálnemu tenisu po Hodgkinovej chemoterapii lymfómu na French Open a oznámil, že toto bude posledná sezóna jeho turné.

Soribs Tormo potreboval tri sety, aby zdolal Annu Carolinu Schmidlovú 6:3, 3:6, 6:2, 1:1.

Španielsko si v utorok zmeria sily so Spojenými štátmi, kým Nemecko bude čeliť Švajčiarsku.

Turnaj, predtým známy ako Fed Cup, sa mal pôvodne konať v Budapešti v Maďarsku v apríli 2020, no kvôli epidémii bol o 12 mesiacov odložený. Vo februári to opäť odložili.

Keď Budapešť v máji ustúpila, organizátori boli nútení nájsť nového hostiteľa – Brocka – s odvolaním sa na pretrvávajúce obavy z COVID-19.

Vo finále je 12 tímov rozdelených do štyroch tímov po troch tímoch. Do piatkového semifinále postúpia len víťazi skupín.

Obhajca titulu Francúzsko prehralo vo finále Pohára BJK, vyhralo Španielsko Objavil sa ako prvý NBCSports.com