Hlavné správy

Obranca O’Connor trvá na tom, že GB môže konkurovať na najvyššej úrovni na svete

Obranca Veľkej Británie Ben O’Connor verí, že postava tímu môže dnes popoludní (14:15) zvíťaziť na majstrovstvách sveta pred zápasom skupiny A proti Dánsku v Rige.

B prehral úvodné dva zápasy proti nasadenému Rusku a deviatemu nasadenému Slovensku a momentálne je na čele svojej skupiny, ale v oboch dueloch proti najvyššej opozícii remizoval napriek tomu, že nezískal ani bod.

Nedeľňajšia prehra so Slovákmi 2: 1 bola oveľa bližšia, ako ktokoľvek čakal – hlavne vďaka 41-zachránenému výkonu čistého baníka Bena Bounceho, zatiaľ čo prehra 7: 1 s Rusmi s hviezdami bola stále krátka, pretože GB im dobre skĺzlo protivníkov.

Po prehre 9: 0 rovnakými súpermi na turnaji v roku 2019 dúfajú, že túto dynamiku využijú v dnešnom zápase proti Dance tým, že sa pomstia na dennom poriadku.

Blue-liner O’Connor je presvedčený, že proti Rusku a Slovensku sa ukázal byť na tejto úrovni a výkonom, aký dosiahli pred dvoma rokmi.

„Máme istotu, že môžeme hrať s týmito tímami,“ uviedol 32-ročný hráč.

„(V roku 2019) sme ukázali, že môžeme hrať proti Nemecku (prehrali iba 3: 1), počas zápasu sme zažili vzostupy aj pády. Ale návrat z troch gólov proti Francúzsku ukazuje povahu, ktorú v tomto tíme máme.

„Náš tím je založený na charaktere a jednote, prístupe, ktorý nikdy nehovorí.“

Aj keď boli výkony na vyššej úrovni, ako sa očakávalo, GB v skupine A stále nemá čo ukazovať. Prechod sa zameria na niekoľko ďalších zápasov pre dočasných pridružených hlavných trénerov Adama Keefa a Coreyho Nielsena.

Každá hra má protokoly na vylepšenie GB a O’Connor hovorí, že ju dosiahli v prvých dvoch výletoch.

“Po príchode na tento zápas každý vie, v akej pozícii sa musíme nachádzať. Musíme hrať chytro a myslím si, že sme to dokázali proti Slovensku. Niekedy sme ich frustrovali,” dodal.

READ  Kvalifikácia majstrovstiev sveta: Defenzívne skóre, ale Francúzsko na Ukrajine zasahuje neskoro, Chorvátsko porazilo Slovensko

“Mali niekoľko skvelých príležitostí, ale zatvorili sme dvere. Máme lepší cieľ, dôverujeme si. Musíme stavať, ísť do ďalšej a uistiť sa, že je to zlepšenie.”

Vo včerajšom zápase skupiny A Slovensko ohromilo Rusko 3: 1, zatiaľ čo Česko zvíťazilo nad Bieloruskom 3: 2 v predĺžení.

Stiahnite si aplikáciu Belfast Telegraph

Rýchly a ľahký prístup k najnovším správam zo Severného Írska, hrám, podnikaniu a názorom prostredníctvom aplikácie Belfast Telegraph.Získajte ho v službe Google Play

Belfastský telegraf

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close