Veda

Obrázok „Doorway“ inšpiruje teórie života na Marse

Toto nie sú schody do neba – sú to dvere na Mars.

Snímka symetrického, ručne vyrezávaného marťanského portálu zachytená roverom NASA Curiosity 7. mája podnietila kozmickú reťaz špekulácií, konšpiračných teórií a snov o inteligentnom živote na Červenej planéte.

„Ak priblížite celú cestu, uvidíte Matta Damona, ako sa opiera vo dverách,“ poznamenal Múdry muž na reddite.

V skutočnosti „je to len priestor medzi dvoma zlomami v skale,“ povedal vedec projektu Mars Science Laboratory Ashwin Vasavada. Technická stránka Gizmodo. povedal V piatok „prechádzame oblasťou, ktorú tvoria staré piesočné duny.“ Tieto kopčeky sa spájajú celé eóny a vytvárajú skalnaté výbežky, zatiaľ čo pohybujúci sa piesok odhaľuje rôzne obrazy povrchu planéty v priebehu času.

Vasavada povedal, že brána mohla byť vytesaná oveľa menšími Marťanmi: skalná puklina je dlhá len stopu.

Jeho vyhlásenie Debbie Downer nezatemnilo marťanské fámy.

„Čo ak je to len pár palcov? Ako vieme, akú veľkosť budú v skutočnosti naši páni?“ konšpiračný teoretik Uverejnené na reddite.

„Myslím, že to, čo tu máme [is] Buď dva vertikálne zlomy, kde bol odstránený stredný kus, alebo jeden zvislý zlom a bloky sú mierne oddelené,“ povedal Vasavada.

Planet Portal je najnovší v dlhom zozname dobre vyzerajúcich objektov, ktoré pozorovali vesmírni nadšenci na Marse. Minulé fotografie krajiny odhalili obrázky lyžičiek, veveričiek, táborákov a oblečených žien. správa gizmodo,

READ  Infekcia COVID-19 po očkovaní môže vytvoriť „super imunitu“, zistila štúdia - NBC Chicago

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close