Hlavné správy

Obrovský úspech talentovanej Slovenky: Spolupráca s Kardashiankou … Prezradila nám, ako to išlo!

Členka klanu „Kardashianiek“ sa pred pár dňami chválila svojím Kleopatriným halloweenskym kostýmom. Svoj vzhľad povýšila skvostnou korunou na hlave, ktorá sa stala jej najvýraznejším doplnkom. A za to môže šikovná Anička. Jej úspech na Slovensku získal obrovský potlesk a podporu. Napriek tomu sa takouto spoluprácou môže pochváliť nielen každý, dokonca aj renomovaní zahraniční dizajnéri za túto spoluprácu s osobnosťami často „solia“ ťažké peniaze. Ale Anna, známa aj ako „Čarbičková“, nemusela. Khloé sa pre jeden zo svojich krásnych kúskov rozhodla sama. A ako to celé dopadlo, prezradila v našom rozhovore!

Anička, ako vôbec začal tvoj obchod s ručne vyrábanými šperkami?

Šperky vyrábam od detstva. Asi pred desiatimi rokmi som sa tým začal živiť. Zahájiť akýkoľvek biznis je ťažké, inak to nebolo ani pre mňa. Vyštudoval som strednú a vysokú školu v odbore šperkov, šperkov a skleneného dizajnu. Prvé produkty som sa snažil predať prostredníctvom webových portálov s ručne vyrobenými produktmi. Na konci štúdia na vysokej škole som sa zoznámila s manželom a po ukončení štúdia sme založili obchod Etsy – so šperkami z pasteliek, ktoré boli v tom čase vo svete veľmi populárne. Teraz vyrábame extravagantné módne doplnky z bižutérnych komponentov v kombinácii s perlami a minerálmi.

Khloé Kardashian v korune od Aničky Škardovej

Zdroj: Instagram KK

Obrovský úspech talentovanej slovenčiny:

Zdroj: Instagram KK

Kedy nastal zlom, keď ste sa stali známejšími v našich končinách a vaša tvorba vynikla aj medzi známymi Slovenkami či Češkami?

To, že som u nás známejšia, mi nepríde ani teraz. Tým, že sa zameriavam predovšetkým na zahraničný trh ako na český a slovenský, netrúfam si to takto hodnotiť. Prvýkrát sme s nami pohovorili v roku 2015, keď sme vyrábali šperky z farbičiek a mali sme s nimi svetový úspech. Možno by sa toto obdobie dalo nazvať prelomovým obdobím, ale farebné šperky už nevyrábame. V skutočnosti sme tento rok úplne zmenili výrobu z regiónu a teraz sa zameriavame hlavne na filigránske výrobky.

S ktorými z celebrít sa vám najlepšie pracuje? Máte s niektorým zábavnú príhodu alebo ste zažili náročnejšiu?

Milujem prácu so Žofkou Dařbujánovou, Šarlotou Frantinovou, Naomi Adachi alebo Aničkou Šeblovou. Sú to úžasné modely, moje múzy, veľké talenty. Určite nie sú jediné, ale momentálne sa na ne zameriavam najviac. Musím sa pochváliť aj úžasnými fotografmi, veľmi rada pracujem s Barkou Márnikou a Miou Křížkovou. Tieto dievčatá sú so mnou prepojené, nebojím sa im zveriť niektorý z našich výrobkov a nemusím byť ani na fotkách. Len viem, že sa to vždy ukáže krásne. Sú to profesionáli vo svojich odboroch a veľmi si ich vážim.

READ  USA stiahnu obvinenia z mexického bývalého ministra obrany Cienfuegosa

Anna často spolupracuje so známymi tvárami zo Slovenska a Čiech. Medzi nimi napríklad s rapperom Sharlotom, o ktorom sa často dalo hovoriť pre odvážnejšie fotografie
Obrovský úspech talentovanej slovenčiny:

Zdroj: Barbora Márinková

Dnes sa drahokamy, ktoré vyrábate, vo veľkom nosia v zahraničí, bolo ťažké ich prepraviť na zahraničný trh, alebo šli objednávky takpovediac samy?

Asi je pre mňa momentálne ťažšie pokúsiť sa udržať na českom a slovenskom trhu. Doplnky z umelých kvetov vyrábame už veľmi dlho. A keby sme ich pokračovali vo výrobe, asi by sme nič nepokazili. Výroba kvetinových vencov ma ale prestala napĺňať. Trh s týmito výrobkami je presýtený a trpím, keď musím robiť niečo, čo robia všetci. Preto som sa posledné dva roky usiloval o zmenu a chápem, že trendy, ktoré sa vo svete „ženú“, nám budú viac vyhovovať. Cítim sa a oveľa lepšie, keď je to, čo robím, jedinečné, rád prekvapujem ľudí. Trendy na Instagrame sledujem denne, milujem všetko nové, extravagantné, umelecké a vždy, keď sa tieto trendy nedostali ani k nám do Čiech a na Slovensko.

Khlooe Kardashian – svetová hviezda – sa pred pár dňami pochválila jednou z vašich krásnych koruniek. Vedeli ste, že bude súčasťou jej kostýmu?

Khloé si v našom obchode etsy objednala čelenku ako každý zákazník. Vedel som, že to pre ňu bude koruna, pretože objednávka bola na jej meno. Nevedel som však, na akú udalosť si objednala korunu. Zdalo sa mi to ako skvelá príležitosť, a tak som sa rozhodol v rámci prezentácie nášho ateliéru vyrobiť ďalšiu korunku na mieru, ktorá bude prepracovanejšia. Bol to dobrý nápad, pretože Khloé uprednostnila túto korunu pred tou, ktorú si objednala. Samozrejme, sledujeme ju na sociálnych sieťach a čakáme, či si na akcii vezme korunu, ktorú si sama vybrala.

Aké boli tvoje prvé pocity, keď si zistil, že táto ikona práve zobrala z tvojej dielne korunu? Ako vnímate tento úspech? Nikomu sa na Slovensku napokon nepodarilo niečo podobné …

READ  Ako fungujú voľby do USA a čo sa môže stať, ak Trump nechce odísť (Otázky a odpovede) - Denník N

Je to úžasný pocit, som na nás veľmi hrdý. Som dosť náročný človek, len s niečím nebudem spokojný, ale v tomto prípade som spokojný, že to vyšlo nad moje očakávania. S našou korunou vyzerá Khloé ako skutočná bohyňa. S úžasom som zistil, že ste si u nás objednali korunu. Už len to, že si vaša tvorba všimne takúto mega hviezdu a módnu ikonu, je veľkou cťou. Vnímam, že sme dosiahli niečo veľké a že si to zaslúžime, pretože sme veľa rokov tvrdo pracovali.

Takéto originálne doplnky pochádzajú aj z dielne Anny Škardovej
Obrovský úspech talentovanej slovenčiny:

Zdroj: Mia Křižková

Nebavilo vás trocha to, že vás Kardashianka na fotografii neoznačila, hoci si nechtami dokonca označila?

Nezmrzlo, som nadšený z toho, aký obrovský úspech sme dosiahli. Khloé nás nie je viazaný ničím, žiadnou zmluvou alebo dohodou, ani nás nepozná. Nemyslím si, že by bolo vhodné, aby som jej diktoval, koho by mala vo svojich príspevkoch uviesť. Samozrejme, bolo by pekné, keby nás označila, ale to je pre mňa jedno, takže nad tým zbytočne nerozmýšľam. Som spokojný s tým, čo sa nám podarilo. Ale kontaktovala nás jej stylistka, je z našej práce nadšená a začala nás sledovať na Instagrame. Spolu s kaderníčkou Khloé, ktorá jej vyrobila parochňu, nás dodatočne označili na svojich profiloch. Je to od nich naozaj milé, pretože nemuseli, a som si toho plne vedomý. Takže, ktovie – možno to nebude jediná spolupráca.

Skúšali ste kontaktovať Khloé resp. viete si predstaviť ďalšiu spoluprácu? Neuvažovali ste, že jej pošlete napríklad ďalší zaujímavý kúsok?

Nesnažil som sa s ňou skontaktovať, pretože sa mi teraz nezdá vhodné, keď mám jej kontaktné údaje, aby som to zneužil. Do balenia sme vložili kartu s poďakovaním, v ktorej sa uvádza, že nás môže kedykoľvek kontaktovať, ak potrebuje niečo vyrobiť. Uvidíme. Keď sa naskytne príležitosť, môžeme jej niečo opäť poslať.

READ  Spoločnosť je rozdelená viac ako v roku 2016

Obrovský úspech talentovanej slovenčiny:

Zdroj: Mia Křížková

Ako dlho trvá vytvorenie takýchto krásnych koruniek?

Niekoľko hodín až pár dní. A tým sa výroba nekončí, balenie takýchto krások je veľmi náročné. Všetko musí byť tip top, aby sa výrobky cestou nepoškodili. Vlad (manžel, pozn. Red.) V tomto smere môže súťažiť iba málokto. –

Viete, ako sa k vám Khloé vôbec dostala, resp. ako to, že si si vybral svoje šperky?

Netuším. Asi sme ju niekde museli chytiť. Naše koruny sú naozaj jedinečné, takže keď niekoho oslovia, nemôžu si ho objednať u nikoho iného. Nikto iný to nerobí tak, ako to robíme my.

Mám pocit, že váš úspech „pokazil Instagram“. Ako vnímate takú obrovskú podporu vašich priaznivcov?

Som z toho nadšený. Vôbec som nevedel, že mám toľko aktívnych sledovateľov, veľmi si vážim podporu. Je to úžasné. Milujem našich nasledovníkov, sú najlepší.

A na záver – určite máte právo motivovať ďalších slovenských mladých návrhárov a možno ich trochu inšpirovať, aby sa pozreli na seba. Čo by ste im povedali?

Presne o tejto otázke sme uvažovali dnes večer, keď som nemohol ani zaspať od radosti a nadšenia a hlúpo sa uškrnul do tmy. Najväčšie klišé, podľa ktorého sa riadim a ktoré mi v živote najviac pomohlo. Poradil by som im, aby sa nikdy nevzdávali a išli za svojim snom. Aj keď padnú na kolená, keď sa zdá, že to nemá zmysel. Má to zmysel, ak sa tak cítia. Za každým mrakom je slnko. Musíte vstať a ísť ďalej. Cesta je cieľ a bol by som veľmi rád, keby si svoju cestu užili. Mal som naozaj ťažký štart, ale nebola to zlá vec a som dnes šťastný. Mojou ďalšou správou je vytvárať zo srdca, z vlastnej hlavy a snažiť sa prísť s niečím vlastným. Aby bola ich práca autentická, nestratili svoju osobnosť a rešpektovali autorské práva, nielen naše, ale kohokoľvek na svete. A v neposlednom rade by som im chcel zaželať veľa úspechov a krásnych zážitkov na ich tvorivej ceste. Nech je to zábava!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close