Technológie

Ochrana pred kybernetickými útokmi sa praktizuje na najväčšom kybernetickom výcviku na svete v Estónsku

Viac ako 20 tímov bolo vycvičených proti rozsiahlym kybernetickým útokom počas výcviku Locked Shields so sídlom v Estónsku, ktorý organizovalo Špecializované stredisko pre spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti NATO so sídlom v estónskom Talline.

Celkom 22 modrých tímov vrátane tímu Aliancie NATO chráni komplexné siete informačných technológií pre prípad rozsiahleho kybernetického útoku počas cvičenia, ktoré sa skončilo 15. apríla.

Centrum spolupráce v oblasti kybernetickej bezpečnosti NATO uviedlo vo svojom vyhlásení, že zažilo viac ako 2 500 útokov pri údržbe viac ako 5 000 virtualizovaných systémov vrátane realistických kópií dôležitej národnej infraštruktúry a muselo čeliť vplyvu tímov informačných operácií.

Viac ako 20 tímov bolo vycvičených proti rozsiahlym kybernetickým útokom počas výcviku Locked Shields so sídlom v Estónsku, ktorý organizovalo Špecializované stredisko pre spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti NATO so sídlom v estónskom Talline. Fotografie NATO CCD COE.

Locked Shields je červený a modrý tím, ktorý vyvíjajú členské štáty a spojenci Centra kybernetickej bezpečnosti NATO. Zúčastnené modré tímy zohrávajú úlohu národných skupín pre rýchlu kybernetickú reakciu, ktoré pomáhajú fiktívnej krajine vyrovnať sa s rozsiahlymi kybernetickými incidentmi a ich mnohými dopadmi.

“Našou misiou je poskytnúť zúčastneným technikom realistické skúsenosti z pozície popredného pohraničného obrancu v ich krajine v prípade rozsiahleho kybernetického útoku. Rozlišuje uzamknuté štíty od ostatných kybernetických školení,” uviedol plukovník Jack Dorian, riaditeľ Centrum kybernetickej bezpečnosti.

Viac ako 20 tímov bolo vycvičených proti rozsiahlym kybernetickým útokom počas výcviku Locked Shields so sídlom v Estónsku, ktorý organizovalo Špecializované stredisko pre spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti NATO so sídlom v estónskom Talline. Fotografie NATO CCD COE.

Náročnejšie ako kedykoľvek predtým

„Tento rok malo školenie mnoho nových výziev pre strategický rozhodovací orgán. Sektor finančných služieb bol vyzdvihnutý ako vektor pre útok nepriateľov. Tento tutoriál skúma, ako vznikajúce technológie, ako napríklad Deepfax, budú formovať budúci konflikt. Strategické komunikačné politiky budú zmierniť následky nepriateľskej informačnej vojnovej kampane, “informoval veliteľ strategickej pobočky centra Michael Whitman.

“Všeobecne je toto školenie náročnejšie ako kedykoľvek predtým z dôvodu integrácie tímov, ktoré cestujú na dlhé vzdialenosti po celom svete v rôznych časových pásmach. Odráža to našu novú realitu implementácie a koordinácie komplexných cvičení s partnermi na dlhé vzdialenosti,” uviedol.

READ  Mladý muž, ktorý šiel k lekárovi s bolesťami brucha, teraz potrebuje cudzinca, aby si zachránil život
Špeciálne organizovaný výcvik ochranných štítov Centra kybernetickej bezpečnosti NATO pre spoluprácu so sídlom v estónskom Talline. Fotografie NATO CCD COE.

Locked Shields 2021 je komunikačné a informačné stredisko NATO špecializované Centrom kybernetickej bezpečnosti NATO pre spoluprácu, ministerstvom obrany Estónska, estónskymi obrannými silami, Siemens, Ericsson, Tallinská technologická univerzita, Cisco, Microsoft, Európska bezpečnostná agentúra, Federálny úrad USA a mnoho ďalších.

Centrum pre spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti NATO je stredisko pre kybernetickú bezpečnosť akreditované NATO, ktoré podporuje členské štáty Aliancie a Alianciu s odbornými znalosťami v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Členskými krajinami tohto strediska sú Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Čierna Hora, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovensko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Turecko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty.

Obálka: Výcvik Locked Shields organizovaný ako zvýraznenie Centra kybernetickej bezpečnosti NATO pre spoluprácu so sídlom v estónskom hlavnom meste Tallinne. Fotografie NATO CCD COE.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close