Ekonomika

Od 26. júla umožní Nórsko neobmedzený vstup ďalším cestujúcim

Nórske úrady oznámili, že im bude povolený vstup do škandinávskej krajiny od 26. júla, čo podľa SchengenVisaInfo.com zahŕňa deti cestujúce so svojimi rodičmi a rodinnými príslušníkmi nórskych občanov s držiteľmi vakcín EU Digital Covit-19.

Podľa tlačovej správy vydanej vládou sa zmiernenie obmedzení pri vstupe vzťahuje na tieto kategórie:

  • Deti cestujúce s rodičmi, ktoré môžu podliehať požiadavkám na izoláciu alebo testovanie z dôvodu certifikácie EU COVID-19
  • Osvojené deti manželov, registrovaných partnerov alebo spolupracovníkov, maloletých alebo dospelých a obyvateľov Nórska
  • Manželia, formálni partneri, spolupracovníci, maloleté alebo dospelé deti a pestúnske deti občanov EHP cestujúcich do Nórska.
  • Občania EHP navštevujú blízkych rodinných príslušníkov žijúcich v Nórsku alebo cestujú s nórskymi rodinnými príslušníkmi

Nórsko predtým zrušilo konzultácie týkajúce sa vycestovania do Albánska, Azerbajdžanu, Bosny a Hercegoviny, Kanady, Kosova, Moldavska, Čiernej Hory, Kataru a Srbska.

Takéto rozhodnutie prišlo potom, čo úradníci v Osle potvrdili, že na tieto krajiny sa vzťahujú mierne obmedzenia.

Avšak aj napriek nesúhlasu Nórska s vycestovaním do týchto deviatich uvedených krajín vláda dala jasne najavo, že zahraniční cestujúci a necestujúci budú podliehať pravidlám sebaizolácie.

Nórske orgány okrem toho trvali na tom, aby sa na cestujúcich, ktorí neprichádzajú z krajín ako Belgicko, Francúzsko, Faerské ostrovy, Grécko a Malta, vzťahovali obmedzenia vstupu, ako sú kontroly a izolácia.

Na druhej strane, Nórsko dostalo zelenú listinu Lotyšska s Bulharskom, Estónskom, Grónskom, Islandom, Talianskom, Chorvátskom, Lichtenštajnskom, Litvou, Poľskom, Rumunskom, San Marínom, Slovenskom, Slovinskom, Švajčiarskom, Českou republikou a Nemeckom. , Maďarsko, Vatikán a Rakúsko.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie nedošlo v Nórsku za posledných 24 hodín k žiadnym úmrtiam súvisiacim s COVID-19

Rovnaký zdroj hlásil celkovo 135 234 prípadov a 799 úmrtí od začiatku škandinávskej epidémie.

Začiatkom tohto mesiaca nórske úrady oznámili, že zmiernili niektoré z uložených obmedzení, aby zabránili ďalšiemu šíreniu vírusu. Vláda však oznámila, že kvôli rýchlemu šíreniu variácie delty odkladá konečnú fázu znovuotvorenia ekonomiky do konca tohto mesiaca.

READ  Izraelskí oponenti vyvíjajú tlak na predsedu vlády Netanjahua

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close