Technológie

Od budúceho roka chce Huawei vyrábať len smartphony s OS Harmony

Šéf spotrebiteľskej divízie čínskej spoločnosti Huawei Richard Yu oznámil na výročnej technologickej konferencii, že od budúceho roka bude Huawei vo svojich smartphonoch používať iba vlastný operačný systém Harmony. Firma ponúkne svoj softvér aj iným výrobcom, ktorí ho môžu využívať ako alternatívu k Androidu. Huawei je druhý najväčší výrobca mobilných telefónov na svete. Tento krok spoločnosti bol podnietený skutočnosťou, že pre obchodné spory medzi USA a Čínou už nemôže ponúkať aplikácie a služby Google na svojich najnovších zariadeniach.

V Číne, kde spotrebitelia nepoužívajú obchod Google Play a mnoho služieb Googlu je blokovaných, toto obmedzenie nespôsobilo Huawei vážnejšie problémy. Pôvodná verzia Harmony OS bola predstavená pred rokom, keď bola pripravená na použitie v inteligentných hodinkách, televízoroch a iných inteligentných domácich spotrebičoch. Teraz Huawei plánuje vydať novú verziu Harmony OS 2.0, ktorá sa testuje na mobilných telefónoch od decembra a jej oficiálne uvedenie sa očakáva v októbri 2021.

Vývojári však budú musieť prepísať kód svojich aplikácií špeciálne pre Harmony. Hoci Huawei tvrdia, že to bude relatívne ľahké, práve to bolo kameňom úrazu u ostatných operačných systémov snažiacich sa konkurovať Androidu (Samsung Tizen, Amazon FireOS, Microsoft Windows Phone a Canonical Ubuntu). Vývojári sa buď rozhodli, že im práca navyše nestojí za to, alebo ju nepokladali za prioritné, čo znamená, že aplikáciám zvyčajne chýbali najnovšie funkcie dostupné pre Android a iOS.

Operačný systém však nie je jediný problém Huawei. Od 15. septembra spoločnosť pre ďalšie obchodné obmedzenia v USA nebude môcť dať vyrobiť viac procesorových čipov Kirin. Samsung a SK Hynix jej už nebudú môcť predávať pamäťové čipy. Hoci Huawei naznačil, že vytvoril zásoby komponentov, ktoré mu umožnia prekonať bezprostredné budúcnosť, osud jeho spotrebiteľské divízie môže závisieť od výsledkov amerických prezidentských volieb.

READ  Technológia podzemného odsoľovania bude odhalená na nadchádzajúcom „Water Week“ v Dubaji World Expo

zdroj: bbc.com.

Zobraziť Galériu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close