Veda

Odborníci na zdravie navrhujú koncept dvojitého maskovania

Koncept dvojitého maskovania v súčasnosti podporujú niektoré zdravotné štúdie a s ďalším testom Kovid-19 Surge Gripping India odporúčajú zdravotnícki pracovníci ľuďom, aby zvýšili úroveň bezpečnosti na 95% tým, že namiesto jednej budú mať dve masky. Ako vieme, súčasné šírenie vírusu je rýchle a na jeho zníženie je potrebná maximálna ochrana. Odborníci teda naznačujú, že je potrebné nosiť dve masky – jednu jednorazovú a navyše látkovú.

Štúdia University of North Carolina Health Care naznačuje, že nosenie dvoch číslic zdvojnásobí účinnosť filtrovania častíc veľkosti SARS-CoV-2. Emily Sikbert-Bennett, docentka infekčných chorôb na Lekárskej fakulte UNC, povedala: „Masky lekárskych procesov sú navrhnuté tak, aby poskytovali veľmi dobrú filtračnú schopnosť na základe ich obsahu, ale spôsob, akým zapadajú do našej tváre, nie je to správne.“ .

V prvej vlne bola jediná maska ​​pri správnom nosení úplne dostatočná na zvýšenie rizika infekcie. Situácia sa však podstatne zmenila. Pre štúdiu CDC vedci umiestnili dva modely do vzdialenosti šesť stôp od seba, aby otestovali, koľko častíc zostalo z jedného a do druhého. Keď modelka nosila masku, blokovala tieto dve častice o 40 percent, zatiaľ čo tie z týchto dvoch masiek mali viac ako 80 percent.

Ak však nosíte skutočnú masku N95, mali by ste sa vyhnúť dvojitému maskovaniu, odborníci odporúčali v Centre Spojených štátov pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Odborníci tvrdia, že je potrebné dvojité maskovanie na miestach, ako sú nákupné centrá, nemocnice, vnútorné priestory so slabým vetraním, a vo verejnej doprave, ako sú autobusy a metro. V spoločnosti, kde máme ľudí, ktorým je ľahostajné nosiť jednu masku, sa teraz odporúča nosiť dve. A je vysoká pravdepodobnosť, že ľudia môžu odmietnuť myšlienku dvojitého maskovania.

READ  NASA odstráni svoju raketu Mesiac z odpaľovacej rampy na opravu

Kliknutím sem zobrazíte odporúčané filmy na OTT (zoznam aktualizácií každý deň)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close