Veda

Odborníci teraz veria, že prístup k „Heard Immunity“ nie je v Amerike nevyhnutný

Mary Politi, odborníčka na rozhodovanie o zdraví a komunikáciu v oblasti zdravia na Washingtonskej univerzite, uviedla, že lepším prístupom by bolo riešenie hlavnej príčiny váhania – strach, nedôvera, nedorozumenie, ľahký prístup alebo túžba po ďalších informáciách. V St.

DR. Polity uviedol, že ľudia musia často vidieť ostatných vo svojom spoločenskom kruhu skôr, ako sú pripravení to vyskúšať. Zdôraznenie ich celoživotných výhod očkovania, napríklad videnie člena rodiny alebo odoslanie detí do školy, môže byť presvedčivejšie ako nejasná predstava o imunite stáda.

„Bude rezonovať s väčším počtom ľudí, ako je trochu nepolapiteľný koncept, ktorý sa odborníci stále snažia zistiť,“ uviedla.

Aj keď deti šíria vírus menej efektívne ako dospelí, všetci odborníci sa zhodli, že na udržanie nízkeho počtu prípadov Kovid je tiež dôležité očkovanie detí. Z dlhodobého hľadiska bude musieť systém verejného zdravotníctva brať ohľad na kojencov a tiež na deti a dospelých, ktorí sú vo vysoko rizikovej skupine.

Na ceste tejto dlhodobej vízie zostávajú dlhodobé scenáre.

Ak nebude chránený dostatok ľudí, môžu sa časom vyvinúť vysoko nákazlivé formy, ktoré by mohli narušiť ochranu vakcínami, hospitalizovať ľudí v krajine a vystaviť ich riziku smrti.

„Je to scenár nočných môr,“ uviedol epidemiológ z Kolumbijskej univerzity Jeffrey Shaman.

Má schopnosť určiť, ako často a ako závažné sú infekcie, či môžu USA udržiavať nízku počet hospitalizácií a úmrtí, alebo či sa krajina bude každé dva roky ocitnúť v „šialenom zháňaní“.

„Myslím si, že si budeme dávať pozor na svoje plecia – alebo aspoň uvidíme, ako im úradníci v oblasti verejného zdravotníctva a epidemiológovia infekčných chorôb idú cez plecia:„ No, varianty tam vonku – čo robia? “Čoho sú schopní ? Povedala. „Možno sa môže široká verejnosť vrátiť k tomu, že si s tým nebude robiť starosti, ale musíme.“

READ  Ľudia narúšajú 66 miliónov rokov starú základnú črtu ekosystému – „to sa ešte nestalo“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close