svet

Odborník na koronavírusy Bieleho domu predpovedá, že vakcína bude k dispozícii do konca roka

Americký odborník na infekčné choroby a expert na Biely dom na nový typ koronavírusu Anthony Fauci v utorok vyhlásili, že USA budú mať vakcínu proti vírusu SARS-CoV-2.

Podľa neho je otázkou skôr vedieť, kedy sa to stane. Agentúra AP o tom informovala.

Fauci povedal výboru pre energetiku a obchod House, že je presvedčený, že vakcína by mohla byť dostupná do konca tohto roka alebo začiatkom roku 2021.

Fauci a ďalší poprední odborníci v oblasti zdravia tiež oznámili výboru, že ich nikto nežiadal, aby spomalili testovanie na nový koronavírus.

Na sobotnom prezidentskom zhromaždení v Tulse v Oklahome americký prezident Donald Trump označil rozsiahle testy za „dvojsečný meč“ a povedal, že požiadal svoj tím, aby znížil rýchle tempo skúšok. Biely dom neskôr v odpovedi na otázky novinárov uviedol, že Trump jednoznačne žartuje. Samotný prezident však vyhlásil, že sa nezaviedol.

Budeme testovať viac“, V tomto kontexte pridaný Fauci.

Spojené štáty sú stále krajinou najviac postihnutou pandémiou koronavírusov, pokiaľ ide o smrť a infekcie.

Doteraz bolo podľa najnovších údajov z Johns Hopkins University celkovo okolo 2,3 milióna prípadov choroby, pričom počet obetí v krajine dosiahol okolo 120 000.

Coronavirus a Covid – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close