Technológie

Oddelené od mikrofónov slúchadiel: čo je lepšie?

Alex z Rock / Shutterstock.com

Hľadáte nový mikrofón, ktorý vyzerá naozaj dobre? Môžete nosiť náhlavnú súpravu alebo samostatný mikrofón, ale čo je lepšie? Porovnajme ich, aby sme zistili, čo sa vám páči najviac.

Headset Microphone, ako už názov napovedá, je mikrofón zabudovaný do headsetu. Môžete ich vidieť často Herné slúchadlá, Sú navrhnuté ako all-in-one riešenie pre počúvanie a počúvanie. Kvalita mikrofónu je vo všeobecnosti slušná, ale nemáte veľa možností, ako si prispôsobiť spôsob zvuku. Nájdite a použite softvér na úpravu zvuku na vykonanie zmien.

K headsetu nie sú pripojené žiadne samostatné mikrofóny. Môžete si ich pripnúť na košeľu, položiť na stôl alebo namontovať na kompaktné rameno. Toto nie sú mikrofóny Reproduktory, Preto sa zameriavajú na poskytovanie najlepšej kvality zvuku. Keďže nie sú všetky rovnaké riešenia, máte ďalšie možnosti na úpravu hlasu tak, ako chcete, ale to znamená, že existuje krivka učenia.

Súvisiace: Ako si vybrať predvolený mikrofón v systéme Windows 10

Pohodlie

Jedným z hlavných rozdielov medzi týmito dvoma typmi mikrofónov je ich pohodlie. Ak je náhlavnou súpravou mikrofón, máte na hlave slúchadlá. Hoci existuje veľa náhlavných súprav, ktoré sa nosia pohodlne, pre niekoho to môže byť po chvíli trochu nepohodlné.

To je dôvod, prečo uvidíte niektorých ľudí nosiť slúchadlá okolo krku a držiace mikrofóny blízko úst. Budú počúvať na diaľku cez reproduktory slúchadiel, čo nie je veľmi pohodlné. Alebo použijú Externé reproduktoryAle je pravdepodobnejšie, že zachytí mikrofón Zvuky v pozadí A hlasy ľudí vytvárajú nepríjemnú ozvenu. Opäť to nie je pohodlné.

Naopak, keďže nemusíte mať na hlave nič, nikdy nebudete mať problém s pohodlím pri manipulácii s jednotlivými mikrofónmi. Môžete si ich položiť na stôl a čeliť im. Môžete ich pripevniť na rameno, aby ste ich v prípade potreby dostali bližšie k ústam. Rameno výložníka však bude prekážkou, ak ho nemáte Dobrý systém na to.

READ  Elon Musk odhaľuje, čo bude stáť štart rakety Hviezdna loď, ktorá by nás mala potenciálne dopraviť na Mars

Veľký problém pre Obaja Slúchadlá a jednotlivé mikrofóny využívajú na ozvučenie externé reproduktory. Váš mikrofón je veľmi náchylný na zachytenie zvukov z reproduktorov, čo môže vytvoriť ozvenu, ktorú ostatní môžu počuť. Nosenie slúchadiel je najlepší spôsob, ako sa tomu vyhnúť, ale nie je to najpohodlnejší spôsob. Pár Slúchadlá Lepšie riešenie, ale neposkytujú lepšiu kvalitu zvuku.

Celkovo, pokiaľ ide o samotné pohodlie, samostatné mikrofóny sú určite najpohodlnejšie na použitie na dlhú trať.

Pose Microphone Shock

Tento shockmound je ideálny pre kondenzátorové mikrofóny. Je bez vibrácií, široko kompatibilný a má pevnú kovovú konštrukciu.

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku určuje, ako dobre váš hlas počuje ostatných. Vďaka mikrofónu s dobrou kvalitou zvuku bude váš hlas čistý a úplný bez nepríjemných zvukov v pozadí. Patria sem skreslenia, ozveny, statické, tlmené alebo nepríjemné zvuky vytvorené vo vašom prostredí.

Kvalitné mikrofóny odvádzajú dobrú prácu pri znižovaní hluku v pozadí, no neodstránia ho úplne. Celkovo možno povedať, že samostatné mikrofóny poskytujú lepšiu kvalitu zvuku ako mikrofóny slúchadiel. Majú lepšie interiéry a sú navrhnuté tak, aby produkovali lepší zvuk, najmä pre nahrávanie hlasu a profesionálne aplikácie. podcasty.

Mikrofóny slúchadiel vo všeobecnosti nevytvárajú rovnakú úroveň kvality, pretože sa používajú aj na počúvanie. Slúchadlá s dobrou kvalitou zvuku a mikrofónom s plným zvukom sa hľadajú ťažko a sú drahé. Jednotlivé mikrofóny nemajú reproduktory, takže sa zameriavajú len na produkciu lepšieho zvuku.

Jemné leštenie

Zatiaľ čo niektoré mikrofóny znejú dobre mimo krabice, možno budete musieť urobiť nejaké triky, aby ste dosiahli ten správny zvuk, ktorý hľadáte. Toto je miesto, kde majú samostatné mikrofóny výhodu oproti mikrofónom slúchadiel.

So samostatnými mikrofónmi máte väčšiu flexibilitu pri úprave a úprave zvuku. Niekomu môže fungovať stolný stojan, ale nemusí to byť vždy najlepšie, pretože mikrofón nie je blízko vašich úst. Mike je blízkoKvalita zvuku je vynikajúca.

READ  Apple uznáva problémy s iOS 14 a watchOS 7.

Tu príde vhod Shock Mount. Držiak vám umožňuje umiestniť mikrofón presne tam, kde ho chcete, a zároveň absorbovať vibrácie a zvuky z klávesnice. Uvoľňuje tiež miesto na stole. Našťastie by malo ísť o relatívne lacné príslušenstvo. Môžete si jeden nainštalovať Pop filter Aby sa minimalizovali alebo eliminovali akékoľvek praskanie a syčanie pri hovorení.

Môžete sa hrať s týmto príslušenstvom, ktoré vám pomôže získať ten najlepší zvuk z vášho jedinečného mikrofónu. Jednotlivé mikrofóny sa tiež zvyčajne dodávajú so softvérom, ktorý vám umožňuje lepšie meniť zvuk. S Modrý Yeti XMôžete napríklad nainštalovať Modré VO! CE Pridajte hlasové efekty a vykonajte zmeny EQ, aby váš hlas znel správne.

Mikrofóny slúchadiel sú z hľadiska jemného doladenia oveľa horšie, pretože sú navrhnuté ako riešenie typu všetko v jednom. Softvér na zlepšenie kvality zvuku sa zvyčajne neposkytuje, takže musíte zistiť a naučiť sa používať softvér na úpravu hlasu na vykonanie úprav.

Ak váš mikrofón náhlavnej súpravy nezvláda minimalizovať praskanie a syčanie, máte a sklo. To umožní, aby váš mikrofón znel tak, ako bol navrhnutý.

Súvisiace: Čo je to XLR mikrofón a prečo ho potrebujem?

Ktorý je lepší?

Teraz, keď poznáte kľúčové rozdiely medzi týmito dvoma typmi mikrofónov, pochopíte, že samostatné mikrofóny lepšie poskytujú vysokokvalitný zvuk. Ak chcete nahrať podcast, urobte hlasové prejavy alebo Streamujte na Twitchi, Potom je správnym riešením samostatný mikrofón. Spojenie s tým Slúchadlá Poskytovanie vysokokvalitného zvuku vám poskytne to najlepšie v oboch svetoch.

Ak však hľadáte jednoduché riešenie na rozhovory s priateľmi, najlepšou voľbou môže byť mikrofón pre slúchadlá. Poskytujú slušnú kvalitu zvuku a mikrofóny sú dostatočné pre väčšinu ľudí. Neočakávajte, že získate zvuk v štúdiovej kvalite.

Cenovo k sebe títo dvaja nemajú ďaleko. Môžete nájsť samostatný mikrofón v hodnote 50 – 100 USD so špičkovými možnosťami za 150 USD alebo viac. Netreba však zabúdať ani na cenu potrebných slúchadiel a ďalšieho príslušenstva.

READ  Sledujte legendu Eltona Ringa, nech ma sólo Hur porazí toho prefíkaného šéfa po 1000. raz

Slušné náhlavné súpravy tiež začínajú na približne 50-100 $. Môžete získať vysoko kvalitné modely za viac ako 150 dolárov s lepšou kvalitou zvuku a mikrofónu, ale samotný mikrofón sa nedá porovnávať so samostatnými modelmi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close