Hlavné správy

Odporúčania Ruska v oblasti plynu pre Slovensko sa zvýšili

Denné odporúčania pre dodávky ruského plynu na Slovensko cez Ukrajinu sa vo štvrtok už druhý deň zvýšili, ukazujú údaje prevádzkovateľa prepravnej sústavy. Podľa údajov slovenského prevádzkovateľa prenosovej sústavy Ustream a ukrajinského prevádzkovateľa prenosovej sústavy GTSOU boli odbery cez hraničný bod Veľké Kapušany vo štvrtok 628 257 megawattov za deň (MWh), v porovnaní so stredajšími 531 753 MWh.

Ruský producent plynu Gazprom uviedol, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu cez bránu Sudža, čo vo štvrtok predstavovalo 63,3 milióna kubických metrov (mil. m3), oproti stredajšej 51,6 mil. Žiadosť o dodávku plynu cez bránu Sokranovka Ukrajina zamietla, uviedol Gosprom.

Ropovod Jamal-Európa tečie na východ z Nemecka do Poľska a podľa údajov operátora Cascade bol menej ako dotyk. Odtoky z meteorometra na nemeckých hraniciach boli 11 136 749 kWh (hW), čo je nárast z približne 11 538 000 kWh/h predchádzajúci deň, ukazujú údaje.

Plynovod Nord Stream 1 cez Baltické more do Nemecka bol stabilný na 71 536 613 kWh/h, pričom vo štvrtok ráno vzrástol na 73 375 004 kWh/h.

(Tento príbeh nebol upravený pracovníkmi Dev Discourse a bol automaticky vygenerovaný zo syndikovaného informačného kanála.)

READ  ONLINE: V Českej republike sa začalo hromadné testovanie antigénu - Svet - Novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close