Hlavné správy

Odsúdený Andruskó opäť píše z väzenia: FOTO Vražda Kuciaka bola politická! Chcú ma zdiskreditovať

Zoltán Andrusko je prvým odsúdeným za vraždu novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zomrela aj jeho snúbenica Martina Kušnírová. Andruskó mal byť ten, kto najal Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa, ktorí sú tiež odsúdení za vraždu. Obaja nelegálne.

Andruskó poslal celkovo tri listy z väznice, kde si odpykáva 15-ročný trest, ktorý zverejnil aj na sociálnej sieti. Neskôr ich odtiaľ vymazal. Teraz píše opäť z väzenia a podľa dátumu, na listy, ich napísal v deň, keď senát pod vedením sudkyne Ruženy Sabovej rozhodol, že Marian Kočner a Alena Zsuzsová sú v prípade vraždy Jána nevinní. Kuciak.

Andruskó v liste opäť uvádza, že Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa mu vyhrážali zabitím, že ako svedka ho chcú niektorí zdiskreditovať. Píše, že atentát na Jána Kuciaka bol politický a zmieňujú sa o ňom aj politici z bývalej vlády – bývalý predseda vlády Robert Fico alebo bývalý minister vnútra Robert Kaliňák alebo vtedajší podpredseda strany Smer Martin Glváč.

Zdroj: Topky.sk

Andruskó ďalej píše, že od začiatku hovorí iba pravdu a niektorí sa ho snažia zdiskreditovať. „Nikdy som neobchodoval s trestom. Od prokurátora a vyšetrovateľov som dostal všetky nevyhovujúce dohody až po mojich rezignáciách.“ píše Andruskó.

Zoltán Andruskó píše znova

Zdroj: Topky.sk

Špecializovaný trestný súd v Pezinku na hlavnom pojednávaní 3. septembra rozhodol, že Marian Kočner a Alena Zsuzsová sú nevinní v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Tomáša Szabóa uznal vinným. Predtým v samostatnom konaní odsúdil aj Miroslava Marčeka, ktorý sa k vraždám priznal. Zoltán Andruskó bol jedným z prvých odsúdených, neskôr v prípade vystupoval ako svedok.

Podľa Kočnera a Zsuzsovej, ktorých Andruskó označil za komisárov vraždy, si svedok vymyslel a zmenil svoje výpovede podľa toho, ako mu to vyhovovalo. Senát uveril Tomášovi Szabóovi aj v prípade Miroslava Marčeka a nie v prípade Kočnera a Zsuzsovej. Odôvodnil to nedostatkom dôkazov.

Zsuzsová aj Kočner zostávajú vo väzbe pre ďalšie prípady, v ktorých sú obvinení, a Kočner je spolu s Pavlom Ruskom tiež neoprávnene odsúdený na 19 rokov väzenia za falšovanie zmeniek. Posledný verdikt v prípade vraždy nie je právoplatný, rozhodne o ňom najvyšší súd.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close