Veda

Okres Santa Barbara, preskúmanie možností rozšírenia testovania COVID-19; 19 nových hlásených prípadov Kríza spôsobená koronavírusom

The Oddelenie verejného zdravotníctva v okrese Santa Barbara vo štvrtok oznámil úsilie preskúmať možnosti rozšírenia COVID-19 testovacia kapacita na južnom pobreží.

„Aktívne pracujeme na tom, aby sme zaistili, že testovanie bude naďalej k dispozícii v celej krajine,“ uviedol na tlačovej konferencii riaditeľ pre verejné zdravie Van Do-Reynoso.

Úradníci verejného zdravotníctva skúmajú ďalšie možnosti rozšírenia testovacích kapacít v južnej župe, „kde je bežne vysoký dopyt,“ uviedol Do-Reynoso.

Pripustila, že dostať sa na schôdzku „bolo do istej miery náročné“ na štátnom testovacom mieste COVID-19 v Golete.

Jej poznámky prichádzajú krátko potom úradníci kraja vyzvali všetkých jednotlivcov, aby sa podrobili testoma dopyt po teste na koronavírusy predbehol dostupnosť online schôdzok na štátom prevádzkovanom webe v Golete.

Štátne testovacie pracoviská COVID-19 v okrese Santa Barbara sa nachádzajú pri Komunitné centrum Goleta Valley na adrese 5679 Hollister Ave., o Americká lekárska odpoveď na 240 E. Hwy 246, Suite 110 v Buelltone a na Fairpark Santa Maria, 937 Thornburg St.

Kliknite tu Ďalšie informácie o tom, ako naplánovať testovaciu schôdzku na štátnom serveri.

Pred niekoľkými týždňami kalifornskí úradníci uznali, že stránky vo viacerých okresoch boli rezervované týždne vopred. To sťažovalo členom komunity „okamžitejšie vymenovanie“, uviedol Do-Reynoso. „Výsledkom bolo, že zmenili rezervačný systém tak, aby bol uvoľňovaný iba na pár týždňov.“

Ďalšie testovacie weby sú k dispozícii v kraji. Štátne testovacie miesta COVID-19 sú „iba jedným z mnohých miest, kde môžete byť testovaní,“ uviedol Do-Reynoso.

Ak chcete nájsť miesto na testovanie, kliknite sem a navštívte stránku California COVID-19.

Úradníci verejného zdravotníctva odporúčajú zavolať na miesto testovania pred príchodom na schôdzku.

Pre kohokoľvek, kto je chorý alebo má príznaky COVID-19, úradníci v oblasti verejného zdravotníctva vyzývajú obyvateľov, aby sa obrátili na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti so žiadosťou o radu a prístup k testovaniu.

READ  Pozrite si Jupiter, Venušu, Mars a Saturn na oblohe v apríli 2022

Guvernér Gavin Newsom schválila zákon o rodine, ktorý „pokryje náklady na všetku lekársky nevyhnutnú starostlivosť súvisiacu s COVID-19 vrátane testovania,“ uviedol Do-Reynoso.

Ľuďom, ktorí nemajú poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, sa odporúča, aby navštívili úrad verejného zdravotníctva v kraji stránky „Zistiť, či máte nárok na starostlivosť na jednej z našich kliník,“ povedal Do-Reynoso.

Testovanie COVID-19 je „kritickým nástrojom“, ktorý pomáha úradníkom v oblasti verejného zdravia porozumieť šíreniu vírusu v komunite, uviedol Do-Reynoso a dodal, že testovanie je „ústredným bodom našej širokej stratégie boja proti vírusu“ už od začiatok pandémie COVID-19.

„Dôležitosťou testovania je zabezpečiť, aby sme poznali prevalenciu látky COVID v našej komunite a našu schopnosť pomáhať postihnutým nie je možné dostatočne zdôrazniť,“ uviedol Do-Reynoso. „Štát nám to opakovane ukázal tým, že viazal miery testovania priamo k väčším povolenkám na opätovné otvorenie.“

Okres Santa Barbara hlásených 19 nových prípadov COVID-19 vo štvrtok.

Krajský počty hospitalizácií pre pacientov s COVID-19 znížila na 28, pričom sedem z nich bolo na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Štvrtkový počet pacientov na JIS s COVID-19 bol najnižší od konca marca.

Celkový počet úmrtí v kraji k štvrtku zostal na 109, z toho 106 v komunite a traja v Federálny väzenský komplex Lompoc.

Počet aktívnych prípadov klesol na 172 zo 179 v predchádzajúci deň a celkový počet v kraji sa zvýšil na 8 803 hlásených prípadov COVID-19. Z 1 116 výsledkov testov získaných za posledný deň bolo v kraji pozitívnych 1,7 percenta.

Z nových prípadov bolo sedem na ostrove Isla Vista a po štyri boli hlásené v mestách Santa Barbara, Santa Maria a Lompoc.

Okres Santa Barbara zostáva v rozšírená (fialová) vrstva, s prípadom 9,1 prípadu na 100 000 obyvateľov, uviedol Do-Reynoso. Kraje v fialovej vrstve majú viac ako sedem nových prípadov na 100 000 obyvateľov alebo viac ako 8-percentnú mieru pozitivity testovania počas siedmich dní.

READ  Slnko posúva hlavnú slnečnú erupciu preč od slnečnej škvrny privrátenej k Zemi

Medzi 30. augustom a 5. septembrom bolo v priemere 42 nových prípadov COVID-19 denne, uviedol Do-Reynoso.

„To znamená, že oproti predchádzajúcemu hodnotiacemu obdobiu došlo k nárastu asi o šesť nových prípadov denne,“ uviedol Do-Reynoso s tým, že okres Santa Barbara bol v fialovej vrstve už dva týždne.

Štátny systém má štyri farebne rozlíšené úrovne a hodnotí kraje každý týždeň, správy sa plánujú každý utorok. Nová správa úrovne umožňuje úpravy sektorov, škôl a aktivít v kalifornských župách.

Do-Reynoso uviedol, že ak sa chce presunúť do červenej úrovne a zohľadniť všetky adaptačné faktory, musí okres znížiť počet nových nových prípadov na menej ako 31.

„Splnením tohto cieľa po dobu dvoch týždňov sa môžeme dostať na červenú úroveň,“ uviedol Do-Reynoso.

Aj vo štvrtok okresní úradníci verejného zdravotníctva zdôraznili význam vakcíny proti chrípke. Podľa riaditeľky pre kontrolu a prevenciu chorôb Paige Batsonovej je pre udržanie zdravia komunity počas pandémie COVID-19 nevyhnutná chrípka.

Chrípková vakcína sa odporúča každý rok, ale „v tejto sezóne je kvôli pandémii COVID-19 získanie vakcíny proti chrípke obzvlášť dôležité na ochranu vás, vašej rodiny a vašej komunity,“ uviedol Batson.

Vlani zomrelo na chrípku deväť ľudí „vo veku nad 65 rokov“ v okrese Santa Barbara, uviedol Batson.

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti prijímajú ďalšie preventívne opatrenia na zaistenie bezpečnosti pacientov uprostred pandémie COVID-19, uviedol Batson.

Mala jasnú správu – „Žiadame vás, aby ste nečakali. Očkovať. “

Kliknite sem a prejdite do sekcie Noozhawk’s Coronavirus Crisis.

Noozhawk štatutárka Brooke Holland je k dispozícii na adrese (Pre zobrazenie tejto emailovej adresy musí byť povolený JavaScript). Sledujte Noozhawk na Twitteri: @noozhawk, @NoozhawkNews a @NoozhawkBiz. Spojit sa s, nadviazat spojenie Noozhawk na Facebooku.

READ  NH prekoná 100 000 prípadov COVID-19
Oddelenie verejného zdravotníctva v okrese Santa Barbara 17. september

Rozdiel od predchádzajúceho dňa

Celkom pozitívnych prípadov 8 803 + 19
Úmrtia súvisiace s COVID-19 109 + 0
Pacienti COVID-19 v okresných nemocniciach 28 – 2
Pacienti na jednotke intenzívnej starostlivosti COVID-19 7 – 1
Celkové výsledky skúšky 138,012 + 1 116
Nové prípady hlásené 17. septembra Aktívne prípady podľa oblastí Celkový počet hlásených prípadov podľa oblasti Úmrtia hlásené podľa oblastí
Južná župa: Montecito, Summerland, Carpinteria 1 187 7
Santa Barbara a Mission Canyon 4 23 1 183 13
Škuner 9 245 4
Ostrov Vista 7 24 207 1
Západné údolie Goleta a Gaviota 10 192 1
Údolie Santa Ynez 8 142 5
Lompoc, dedina Vandenberg, Mission Hills 4 22 785 8
Federálny nápravný komplex Lompoc 1 024 3
Santa Maria 4 46 3 778 59
Orcutt 9 305 3
Severná župa: Guadalupe, Cuyama, New Cuyama, Garey, Casmalia, Sisquoc 9 385 5
Očakáva sa umiestnenie 15 307
Celkom okres Santa Barbara 19 172 8 803 109

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close